Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği sona erdi

İki gün süren 6. Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği, kapanış töreniyle son buldu.
Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), TÜRKSOY, Türkiye Maarif Vakfı, Türk Hava Yolları, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Mamak Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen şenlikte dünyanın dört bir yanındaki Türki Cumhuriyetlerden ve coğrafyalardan gelen öğrenciler, projelerini sergiledi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Bosna Hersek, Özbekistan, Kırgızistan, Arnavutluk, Romanya, Pakistan, Çad, Filistin ve Afganistan’ın aralarında bulunduğu ve bazıları Türkiye Maarif Vakfı bünyesinde eğitim gören öğrenciler katıldı. 
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin ev sahipliğinde Mamak Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kapanış törenine Ankara Vali Yardımcısı Namık Kemal Nazlı, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Türk Dünyası Çocuk Vakfı Başkanı Güngör Azim Tuna, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Elif Özbek ve ilçe protokolü ile birlikte Gönül Dağı dizisi oyuncularından Feyza Işık ve Serkan Kuru da katıldı.  
Törende Mamak Belediyesi Mehter Takımı ve Türki Cumhuriyetlerden gelen öğrenciler sahne aldı. Gösteriler, katılımcılardan büyük alkış aldı.
İklim değişikliği  ve küresel ısınma, geri dönüşüm, çevreci binalar gibi konularda yapılan projelerden dereceye girenler ödüllendirildi.