Türkiye’nin gururu oldu

2003 yılında Rize Ardeşen’de dünyaya gelen vatansever bir Emniyet Müdürü ve Adalet Bakanlığında çok sevilen yönetici bir annenin, devletin stratejik yerlerinde görev yapan iki abinin en küçüğü olan Tekvando Milli Takım sporcusu Elif Ilgın Öztabak 2012 yılında başladığı tekvando sporunda sayısız ulusal ve uluslararası turnuvalarda şampiyonluklar kazanarak başarısını taçlandırdı. Türkiye minikler, yıldızlar, ümitler ve genç kadınlarda ikişer kez , büyük kadınlarda , üniversiteler arası ünilig , liseler arası şampiyonalarda birer kez Türkiye Şampiyonu oldu.
Uluslararası şampiyonalarda daha 11 yaşında Dünya Rumi Çocuklar Tekvando Şampiyonasında ilk altın madalyasını alan milli sporcumuz iki kez Avrupa,  bir kez Balkan Şampiyonluğu ve onlarca kez dünya ve Avrupa açık turnuvalarda birincilik ve ikincilik alarak başarısına başarı katıp,  kürsüleri boş bırakmadı.
Hedef belirlediği ;  olimpiyatlar ve dünya  şampiyonlukları için hazırlıklarını Türkiye Olimpiyata hazırlama merkezi TOHM da ve kulübü olan EGO Spor’da sürdüren milli sporcumuz Elif Ilgın Öztabak ayrıca TOBB Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler ve Siyaset Bilimi birinci sınıf öğrencisi. İki kulvarda tüm zorluklara rağmen derslerinde de göz dolduran  iyi derece İngilizce ve orta derecede Almanca bilen başarılı bir öğrenci.
Ayrıca milli sporcumuz artan zamanlarında da TOBB Üniversitesinin Kadın Amerikan Futbolu takımında da oynayarak kondisyonunu diri tutup  takım olarak dereceler kazandıran bir üyesi.
Milli sporcu hedefini,  2028 olimpiyatları ve takvime göre olacak dünya, Avrupa ve uluslararası tüm şampiyonalarda Tekvando Milli Takımı ile Türkiye’yi temsil edip ay yıldızlı bayrağı zirvede dalgalandırmak arzusu içinde olduğunu söyledi.
Son olarak 7-10 Aralık’ta Romanya’nın Başkenti Bükreş’te yapılan Ümitler Avrupa Şampiyonasında tüm maçlarını farklı skor ve sayı nakavtları ile tartışmasız bir Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Avrupa şampiyonu olduğu için mutlu olduğunu ifade eden milli sporcu, “Başarımın asıl mimarları kısıtlı imkanlar ile her şeyi ile fedakarlık yapan aileme, spora başlatan,  genç yaşta amansız hastalığa yakalanıp ahrete intihal eden merhum hocam Ali Yalçın ve emeği geçen tüm antrenör ve hocalarıma borçluyum. Ayrıca beni  Tekvando Milli Takımına layık gören Tekvando Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Metin Şahin ve  Milli Takımlar Teknik Direktörümüz  Ali Şahin’e saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.  Şampiyon sporcumuz imkan verilmesi halinde   Milli Takımla Türkiye’ye ciddi başarılar getireceğinden emin olduğunu ve  herkesin kendisine inanıp güvenmesini istedi.