VAR kayıtları açıklansın çağrısı

Başkentin Trendyol 1. Lig ekiplerinden Keçiörengücü Kulüp Başkanı Sedat Tahiroğlu, hafta sonu oynanan Kocaelispor karşılaşmasının üç pozisyonu hakkında açıklama yaparak pozisyonlarla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından kamuoyuna bilgi verilmesi ve pozisyonlarla ilgili VAR kayıtlarının açıklanması çağrısında bulundu.
Trendyol 1. Lig’in 24. haftasında Aktepe Stadyumu’nda oynanan Keçiörengücü- Kocaelispor mücadelesi Kocaelispor’un maçın uzatma dakikalarında attığı golle 2-2 berabere tamamlanmıştı. Karşılaşma sonunda yapılan basın toplantısında konuşan Keçiörengücü Teknik Direktörü Tahsin Tam, son süreçte hakem kararlarının çok konuşulduğuna dikkat çekmiş kararların yerine oyunun, oynanan futbolun konuşulması gerektiğini ifade ederek, “İlk devrede özellikle yediğimiz golün ofsayt olduğu, kırmızı kart pozisyonunun atlandığı, bir penaltı pozisyonunun atlandığı bir gün oldu bizim için” ifadelerini kullanmıştı.
Keçiörengücü Kulüp Başkanı Sedat Tahiroğlu da kulübün resmi sitesinden yaptığı açıklamada, Kocaelispor’un ilk golünün ofsayt olup olmadığı, Camara’ya ceza sahası içinde yapılan hareketin penaltı olup olmadığı ve ofsayt gerekçesiyle iptal edilen gollerinin ofsayt olup olmadığı bilgilerinin TFF tarafından kamuoyuna açıklanması ve tartışmalı pozisyonlarla ilgili VAR kayıtlarının da açıklanması gerektiği çağrısında bulundu.
Başkan Tahiroğlu 19 yıldır Keçiörengücü Kulüp Başkanlığı yaptığını ve hiçbir şekilde kararlarla ilgili açıklama yapmadığına da dikkat çekerek,
“Ankara Keçiörengücü Spor Kulübünde 19 yıldır başkan olarak görev yapmaktayım. Bu süreç içerisinde alınan kararlarla ilgili açıklama yapmadım. Fakat bu hafta oynanan Kocaelispor maçında yaşanan üç pozisyonu kamuoyunun takdirlerine sunuyorum.
Kocaelispor’un atmış olduğu ilk golün ofsayt olup olmadığı,
Kocaelispor’un ceza alanı içerisinde futbolcumuz Camara’ya yaptığı hareketin penaltı olup/ olmadığı,
Kocaelispor’a atmış olduğumuz golün ofsayt gerekçesiyle iptal edildiği pozisyonun ofsayt olup/olmadığı,
Yukarıda belirttiğim pozisyonlarda yayıncı kuruluşa ofsayt çizgisi görüntüsü iletilmemiştir. Söz konusu pozisyonlar bakımından ofsayt çizgisi çizildiyse bu görüntülerin kamuoyu ile paylaşılması, ayrıca penaltı pozisyonu bakımından da VAR kayıtlarının da açıklanması gerekmektedir. Bu konuda kanaatimizce TFF tarafından kamuoyuna bilgilendirme gerekliliği hasıl olmuştur” ifadelerini kullandı.