Yaşar, kermesin açılış kurdelesini kesti

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Batıkent Şubesi tarafından Ahmet Taner Kışlalı Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Yeni Yıl Hediyelik Eşya Kermesi” açılış törenine katıldı.
Açılış kurdelesini ADD Batıkent Şube Başkanı Kıyasi Aybak ile kesen Yaşar, gelirlerinin tamamının eğitim bursunda kullanılacağı kermesi gezerek el emeği göz nuru ürünleri inceledi.
Eğitimi her zaman ön sıraya koyduk
El sanatları, resim ve giyim gibi birçok branşta ele emeği ürünlerin sergilendiği kermes açılışında konuşan Yaşar, “Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’de eğitim, kültür ve sanatın gelişimi için durmaksızın çalışıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine inanan ve bu ülkenin gelişimi için katkı sunan her dernek ve STK’lara destek veriyoruz. Bu ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan ileri seviyelere ulaşmasının tek yolu Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetine sıkı sıkıya bağlı kalmaktan geçiyor. Bu nedenle 15 yıldır Yenimahalle’de dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın her mahalleye eşit hizmet düşüncesiyle çalışıyor, geleceğimizi düşünerek yatırımı en başta eğitim projelerine yapıyoruz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için düşünen, sorgulayan, üreten bir neslin yetişmesini sağlamalı, gençlerimizin ve çocuklarımızın çağın gereklerine uygun eğitim alması için uğraş vermeliyiz” dedi.