Yenimahalle’nin en büyük Aile Sağlık Merkezi hizmete açıldı

İlçenin 43 mahallesine aile sağlığı merkezi kazandıran Yenimahalle Belediyesi,  Tepekule Sosyal Tesislerine konumlandırdığı Şentepe 2 No’lu Aile Sağlığı Merkezini mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi eşliğinde hizmete açtı. İlçenin en büyük aile sağlığı merkezi olan Şentepe 2 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde 10 hekim 40 bin kayıtlı vatandaşa sağlık hizmeti sunacak.
Yenimahalle’nin en büyük aile sağlığı merkezi olma özelliğini taşıyan sağlık ocağının açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.
Hijyenik ve güvenli ortamlarda sağlık hizmetiASM’nin açılışında vatandaşlara seslenen Yaşar, “Devletin bütün kurumları uyum içerisinde çalışarak vatandaşa hizmet etmekle yükümlüdür. Aile sağlık merkezi yapmak bizim işimiz olmadığı halde vatandaş sağlık hizmetine kendi mahallesinde ulaşsın düşüncesiyle ihtiyaç olan tüm mahallelere sağlık merkezi kazandırdık. Doktorlarımız kendilerine ayrılan kısıtlı bütçeyle sağlık ocaklarının giderlerini karşılıyor. Kiraların son dönemde büyük artış göstermesinden dolayı daireler ve hijyen kurallarına uymayan ortamlar yerine hijyenik ve güvenli ortamlarda vatandaş sağlık hizmetine ulaşsın istiyoruz. Özellikle pandemi sürecinde ilçe sakinleri büyük hastaneler yerine aile sağlık merkezlerini tercih etti ve bu merkezlerin önemini hep birlikte anlamış olduk.Yenimahalle’de amaç hizmetse tüm gücümüzle vatandaşın yanındayız” dedi.
Mahalle sakinlerinin talepleri karşılıksız kalmadıBaşkan Yaşar’ın 15 yıldır Yenimahalle’ye yaptığı hizmetlerden dolayı vatandaştan takdir topladığının altını çizen Ergenekon Mahallesi Muhtarı Mevlüt Şimşek “Başkanımız mahalle sakinlerinin taleplerini yerine getirerek Tepekule Sosyal Tesislerine kütüphane ve sağlık ocağı kazandırdı. Gerek gençlerimizin ders çalışma ortamı gerekse sağlık hizmetine mahallesinde ulaşma şansını yakalayan vatandaşlarımız için büyük bir hizmetin altına imza atan Fethi Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.