4 bin 500 ton sıcak asfalt serildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İncesu ilçesi Süksün Mahallesi’nde yoğun olarak kullanılan 3 kilometre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindeki yolda, altyapı çalışmaları hariç 7 milyon 500 bin TL yatırım maliyetli asfalt çalışmalarına başladı.
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda yatırım ve hizmetlerini vatandaşa ulaştıran Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezi ve ilçelerde bir yandan yeni altyapı şebekeleri tesis edilirken diğer yandan mevcut altyapı hatlarında iyileştirme çalışmaları yapılarak bu çalışmalar sonrası deforme olan yol yüzeyleri de sıcak asfaltla buluşturuluyor.
Elverişli hava koşullarını fırsata çevirerek şehrin her köşesinde yatırımlarını hızla sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İncesu ilçesi Süksün Mahallesi’nde bölge halkı tarafından yoğun olarak kullanılan ve altyapı çalışmaları sonrası eski konforunu yitiren 3 kilometrelik yolda, Fen İşleri Daire Başkanlığı, İncesu Belediyesi ve altyapı kuruluşlarıyla koordineli bir şekilde çalışmalara başladı. İnsana hizmeti en şerefli görev bilen ve yaklaşık 30 personelden oluşan ekip, 2 asfalt serici, yeterli sayıda silindir ve nakliye araçları dâhil 20’ye yakın iş makinesi ile özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
3 kilometre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindeki söz konusu yol, çalışmaları ardından yenilenmiş yüzüyle, yapılan yatırımlarla cazibesini her geçen   gün arttıran Süksün Mahallesi ve TOKİ bölgesinde ikamet eden vatandaşların hizmetine sunulacak.