Altınok: Balıkçılara 500 litre mazot desteği vereceğiz

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok seçim çalışmalarına devam ediyor. Altınok bu kapsamda Çayırhan SKM’ açışına, Nallıhanlılarla bir araya geldi ve son olarak Ayaşlılarla buluştu.
Çayırhan Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan Altınok, Çayırhan’a 31 Mart’tan sonra ihtiyacı olan tüm hizmetlerin ulaşacağını belirterek, “Çayırhanlı vatandaşlarımıza bilim merkezi, uzay çadırı, ücretsiz lunapark, kütüphane, kapalı spor tesisleri, yüzme havuzu, engelli eğitim merkezi yapacağız. Hanımlarımıza da meslek edindirme kursları açacağız. Çayırhan’a çok eser kazandıracağız. Çayırhan termik santralinde çalışanların ulaşım çilesi bitecek. Daha büyük bir feribot alacağız ve Çayırhanlı hem şehrilerimizin kullanımına vereceğiz. Çayırhanlı balıkçılarımızı da unutmadık. Balıkçılarımıza her yıl 500 litre mazot ve ağ desteğinde bulunacağız” dedi.
KADIN VE GENÇLERE 100 BİN HİBEAltınok, seçim çalışmaları kapsamında Nallıhan’ı da ziyaret etti. Nallıhanlılar’ın büyükşehirden beklediği, istediği desteği görmediğini anlatan Altınok, “Tarımı ve hayvancılığı her zaman destekleyeceğiz. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan hibe edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak yüzlerce ziraat mühendis, veteriner işe alacağız. Nallıhan’ın köylerinde hizmet verecekler. Böylelikle tarım ilçe müdürlüklerimizin de işleri kolaylaşacak. 2 yılda köylerimiz hem üretecek hem de satış yapacak.  İş kurmak isteyen kadın ve gençlerimiz için 100 bin lira hibe desteği vereceğiz. Burada kooperatifimiz ne üretiyorsa onu satın alıp Ankara’da satacağız” diye konuştu.
AYAŞ’A KREŞ VE AİLE YAŞAM MERKEZİAltınok’un ziyaret ettiği noktalardan biri de, Ayaş’ta sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla gerçekleştirilen buluşma oldu.  Altınok, burada yaptığı konuşmasında, “Ankara’yı tarım ve hayvancılıkta bir dünya başkenti yapacağız. Çiftçimize ve köylümüze her türlü desteği vereceğiz. Ayaş’ımızı tarımın merkezi yapacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak tarım makineleri alıp Ayaş Ziraat Odasına vereceğiz. Çiftçimize ne gerekiyorsa hiçbir ücret almadan vereceğiz.  Öğrencilerin eğitimine katkı sunmak için LGS ve YKS hazırlık kursları açacağız ve ücretsiz olarak hizmete sunacağız. Ayrıca Ayaş’a kreş ve aile yaşam merkezi yapılacak” sözlerini kullandı.