Amatör kulüplere adaletli paylaşım vurgusu

Cumhuriyet Halk Partisi Mamak Belediye Başkan Adayı Veli Gündüz Şahin, Mamak ilçesi sınırlarında faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin başkan, yönetici ve temsilcileriyle bir araya geldi. Kulüp başkanları ve temsilcileri Şahin’e yaşadıkları sorunları aktardılar. Toplantıya CHP Mamak İlçe Başkanı Behçet Akdulum da katıldı. Amatör Spor kulübü temsilcileri tesis, ulaşım, oyunculara malzeme, gıda takviyesi, eğitim gibi birçok sorunları olduğunu aktardılar. Amatör spor kulübü temsilcileri belediyelerin spora ayırdığı bütün kaynaklarını kendi bünyesindeki spor kulübüne aktarmaması gerektiğini ve ilçede faaliyet gösteren spor kulüplerine adaletli bir şekilde paylaştırılması gerektiğinin altını çizdiler.
ŞAHİN: SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIM. BİZE İNANINVeli Gündüz Şahin, “Gençlerimiz için spor kulüplerine destek olup spor tesislerini iyileştirip, artıracağız. Belediye kaynakları spor kulüplerimize adaletli bir şekilde paylaştırılacak” dedi.
Gençliğinde futbol oynadığını ve spora aşık olduğunu ifade eden Şahin, Mamak için hayata geçirecekleri projelerinin olduğuna vurgu yaparak, “İlçemizin en güzel tanıtımını yapacak olan spordur. Mamak’taki tesis sorunlarını, sıkıntıları aşmak için ve sporun daha da yaygınlaşması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Gittiğimiz her yerde sorunlarını, dertlerini paylaştığımız insanlar çocukların, gençlerin farklı yönlere gittiğini ve bu durumun da birçok sıkıntı yarattığını ifade ediyorlar. Mamak’taki amatör spor kulüpleri, Mamaklı sporcular tesislerden, mevcut Spor Bakanlığından, yerel yönetimden ne kadar hakkını alabiliyor? Çok az.  Kulüp başkanım az önce söyledi Türközü’ndeki sahadan antrenman için haftada iki saat faydalanabildiklerini ama belediyenin takımına günde üç saat. Burada büyük bir adaletsizlik var. Spor yapan insanların ve sporu seven insanların ilçemizde partisi, görüşü hiç biri önemli değil spor bizim için çok önemli. Mamak Belediyesini kazandığımızda Mansur Yavaş Başkanımla birlikte Mamak’ta amatör spor kulüplerine, spora daha fazla katkı vereceğimizden hiç birinizin kuşkusu olmasın. Sizler buraya geldiniz farklı siyasi partiden, düşünceden olabilirsiniz. Takdir sizindir. Oy verip vermeme olayı hür iradenizdedir. Geldiğimizde sporda Mamak’ta neler yapabileceğimizi inşallah Mamak halkına, Ankara halkına bunu kanıtlayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Sporun da sporcunun da sporu sevenin de gençlerin de yanındayım. Bize inanın” diye konuştu.
AKDULUM: AMATÖR SPOR KULÜPLERİ ÇOK ÖNEMLİ MİSYONA SAHİPCHP Mamak İlçe Başkanı Behçet Akdulum ise “Biz Veli Başkanımla birlikte sahada gezdiğimizde şunu görüyoruz;  Mansur Başkan hizmet etmek istiyor ama bazı yerlerde engellemeler oluyor. Bu dönem Mansur Başkanla birlikte gelirsek Mamak’ın çoğu sorunu, sıkıntısı çözülecek. Sporun siyaseti olmaz. Sizin yaptığınız çok kıymetli. Gittiğimiz yerlerde uyuşturucu ve alkole düşen gençlerle ilgili yardım istiyorlar. Bu anlamda sizin yaptığınız iş ciddi anlamda kıymetli ve değerli. Biz bu çocuklara sahip çıkıp spora yönlendirmezsek bu çocuklar ciddi anlamda bir kültür yozlaşması yaşayacak. Ne yazık ki hep yoksul mahallelerde oluyor. Mamak Ankara’nın en büyük dördüncü ilçesi olmasına rağmen çok geri kalmış ve yoksul bir ilçe. İnşallah bu dönem Veli Başkanım gelecek ve çoğu sorun çözülecek” dedi.