Ankara Kulübü “Geldikleri Gibi Giderler” sergisine ev sahipliği yapıyor

Ressam Hamza Saykan’ın “Geldikleri Gibi Giderler” Yağlı Boya Atatürk Resimleri Sergisi’nin 34’ncüsü, Ankara Kulübü Derneği Ankara Konağı Başkent Salonu’nda Genel Başkan Dr. Metin Özaslan’ın ve çok sayıda dernek üyesi davetlinin hazır bulunduğu bir törenle açıldı.
Sergi açılış töreninde bir konuşma yapan Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, “Atatürk’ün ‘Seymenlik Geleneğini ve 27 Aralık Ruhunu yaşatın’ vizyonu ve öngörüsü ile bizlere emaneti Ankara Kulübümüzde böylesine anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz. Ülkemizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim ortak değerimiz. Ankaralı hemşehrilerimin Ressam Hamza Saykan’ın büyük bir emek ile oluşturduğu Atatürk konulu sergiyi gezip, bu değerli eserleri görmesini çok isterim. Kıymetli Atatürk’ümüze ait eserleri bizlerle buluşturan Ressam Hamza Saykan’a teşekkür ediyorum.” dedi.
Ressam Hamza Saykan da konuşmasında; “Sergimizde 2 adeti İsmet İnönü ile birlikte olmak üzere 100 adet Atatürk resmi var. Birçok ilde açılan; Atatürk resimlerinden oluşan ‘Geldikleri Gibi Giderler’ konulu siyah-beyaz yağlıboya Atatürk sergimizin burada 34’ncüsünü düzenliyoruz. Resim yapmaya 2014’de başladım, ilk sergimi ise 2016’da açtım. Atatürk sevgisi bende artarak devam ediyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Batıkent Şubesinin 19 yıl yöneticiliğini de yaptım. Sergilerimize özellikle çocukların ve gençlerin ziyaretini çok önemsiyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Davet edildiğim her yere gidiyor, sergimi açıyorum. Ankara Kulübümüze kapılarını bizlere açtığı için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Saykan, sergi açılış programında; ağabeyi Metin Saykan’ın roman tadında öz yaşam öyküsünü kaleme aldığı “Metin Usta” isimli kitabını da imzaladı.
Ressam Hamza Saykan’ın “Geldikleri Gibi Giderler” Yağlı Boya Atatürk Resimleri Sergisi, Ankara Kulübü Derneği Ankara Konağı Başkent Salonu’nda 11 Mart 2024 tarihine kadar ziyarete açık olacak.