Ankaragücü Ziraat Türkiye Kupası’nda yarı finale yükseldi

Kupa Beyi MKE Ankaragücü, Ziraat Türkiye Kupası yarı finaline yükseldi. Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında sahasında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelen başkent ekibi sahadan 3-0 galip ayrılarak kupada adını yarı finale yazdırma başarısını gösterdi. Eryaman Stadyumu’nda oynanan mücadeleye Ankaragüçlü taraftarların ilgisi yoğun olurken maçın başından sonuna kadar takımlarını coşkuyla desteklediler. Zorlu mücadelenin 10. Dakikasında Morutan’ın golü ile 1-0 öne geçen MKE Ankaragücü,  33. dakikada Anastasios’ın golü ile farkı ikiye çıkardı. Karşılaşmada ilk yarı 2-0 Ankaragücü’nün üstünlüğü ile tamamlandı. Mücadelenin ikinci yarısında da etkili oyununu sürdüren başkent ekibi 87. dakikada Garry Rodrıgues’in golü ile sahadan 3-0 galip ayrılarak adını Ziraat Türkiye Kupası yarı finaline yazdıran taraf oldu. Fenerbahçe ise kupaya çeyrek finalde veda etti. Karşılaşma sonrası Eryaman Stadyumunda büyük bir sevinç ve coşku yaşandı. Ankaragüçlü oyuncular maç bitiminde sahada Erik Dalı türküsüyle oynarken tur sevincini taraftarlarıyla paylaştılar. Geçen sezon da Ziraat Türkiye Kupası’nda yarı final oynayan MKE Ankaragücü nu sezon da yarı finale yükseldi.
EMRE BELÖZOĞLU: KUPA BİZİM İÇİN DEĞERLİ VE KULÜBÜMÜZÜN MİRASIZiraat Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesi  sonrası  düzenlenen basın toplantısında maçı değerlendiren MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu kazandıkları için mutlu olduklarını ifade ederek,  “Benim için Fenerbahçe maçları her zaman zor. Her zaman değişik olmuştur. Bugün gelinen noktada da takım içindeki bütün oyuncuları, bütün kardeşlerimi ve arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Maçın başından sonuna kadar mükemmel bir oyun oynadılar. Fenerbahçe, güçlü ve bu ligin çok üstünde oyunculara sahip. Buna ihtiyacımız vardı. Kupa bizim için değerli ve kulübümüzün mirası. Ama aynı zamanda ligde kendimizi güvenli sıralamaya çekecek pozisyona getirmemiz gerekiyor. Sadece bir maç kazandık. Bunu özel kılacak bence bundan sonra ligde de göstereceğimiz performans olmalı. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Burada en büyük pay bütün sporcu kardeşlerimin. Taraftarımıza da buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Ankaragücü belki tarihinde yaşamadığı kadar zorluklar yaşıyor. Forma giyen, bu camiaya emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu camiaya da, bu taraftara da bu yakışır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Belözoğlu, Fenerbahçe taraftarının kendisine karşı yaptıkları tezahüratla ilgili soru karşısında, “Bunu yaşayacağımı hiç düşünmezdim. Ben Fenerbahçeli Emre’yim. Bana sokakta insanlar bu sevgiyi hissettirdiler. Bunu yaşayacağımı hiç düşünmezdim. Üzgünüm. Allah 150 sene ömür verseydi böyle bir şey yaşayacağımı düşünmezdim. Bundan dolayı çok üzgün olduğumu söylemek isterim. Emre Belözoğlu’nu yakından tanıyanlar benim Fenerbahçe’yi gerçekten kalbimin en güzel yerinde sakladığımı bilir. Ama bugün yaşanılan hak ettiğim bir şey değil. Sokakta Fenerbahçelilerin beni ne kadar çok sevdiğini, ayrıldığımda bana bu duyguyu hissettiklerine şahit oldum. Bugün bunu yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi. Her zaman Fenerbahçeli Emre olarak anıldım. Ama Fenerbahçe’ye karşı oynarken de bir sporcunun veya bir teknik direktörün ne yapması gerekiyorsa onu yaptım. Onun dışında Fenerbahçe’nin aleyhine tek bir açıklamam dahi olamaz. Fenerbahçeli Emre olmak benim için ayrıcalık oldu. Ama bugün için çok büyük bir şey yaşadığımı söylemek istedim” diye konuştu.
İSMAİL KARTAL: TEPKİ GÖSTEREMEDEN KAYBETTİKFenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ise, Ankara’ya tur atlamak için geldiklerine vurgu yaparak,  “Biz buraya iddialı gelmiştik. Maçın başında Cengiz’le bulduğumuz pozisyonu gol yapabilseydik o moralle başka şeyler olabilirdi. Oyun da elimize geçerdi. Sonuçta biz bugün kaybettik. Bu sezon hiç olmayan bir şekilde tepki gösteremeden kaybettik. İstediğimiz gibi mücadele edemedik, rakip daha yüksek motivasyonluydu. Fenerbahçe olarak kendi oyunumuzdan uzak, hiç beklemediğimiz bir oyunla kaybettik. Oyuncularımla konuştum, bundan ders çıkartacağız. Bundan önce berabere kaldığımız maçlarda futbol oynayan bir takımdık ama bugün bu olmadı. Tekrar bıraktığımız yerden devam edeceğiz. En iyi şekilde Hatayspor maçına hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.