Anne Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Eyüpsultan Belediyesi’nin, Haliç Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği Anne Üniversitesi Eğitim Programı ilk mezunlarını verdi.
Daha önce üniversite deneyimi yaşamamış olan anneler için özel olarak tasarlanan bir eğitim programı olan Anne Üniversitesi’nde eğitim alan 207 Eyüpsultan’lı anne Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programla cübbelerini giyip, kep attı.
MEZUNLARA, EĞİTİM SERTİFİKALARINI BAŞKAN DENİZ KÖKEN VERDİHaliç Üniversitesi Alibeyköy Kampüsü’nde bir ay boyunca farklı fakültelerin akademisyenlerinden eğitimler alan, kampüs hayatını deneyimleme şansı bulan annelere, mezuniyet belgelerini Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ve Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı İrfan Papila verdi.
“BU BENİM ÇOK ÖNEM VERDİĞİM BİR PROJE”Mezuniyet töreninde yaptığı konuşmasına “Gözü şafak ağzı bahar, gülüşünde güller açar, yediden yetmişe kadar, kadın her yaşta güzeldir” dizeleriyle başlayan Başkan Deniz Köken, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak “Bu benim önem verdiğim bir projeydi. Öğrencilerimiz hiç aksatmadan tüm derslere katılmışlar, kendilerine teşekkür ediyorum. Bu bir azim ve inanç meselesidir. İşlerini yaptılar, evde yemeklerini yaptılar, çocuklarını okulla bıraktılar, bir anda üç beş tane işi kafasında oluşturup, bir de bu eğitim programını tamamladılar. İnşallah ileriki süreçte Haliç Üniversitesi’yle nelerimiz eksik, hangi dersleri eklemeliyiz, bunları görüşüp üstüne ilaveler yaparak programı daha da geliştiririz. Bir de babalar için bir eğitim programı düzenleyelim” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Deniz Köken, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ve Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı İrfan Papila Anne Üniversitesi’ni başarıyla tamamlayan mezunlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
MEZUNİYET ANNELERİ AİLELERİ YALNIZ BIRAKMADIAnneler için çok özel ve anlamlı olan bu günde onları eşleri ve çocukları da yalnız bırakmadı. Program sonunda annelerinin mutluluklarına ortak olan ve desteklerini esirgemeyen aileler, hep birlikte mezuniyet hatırası fotoğrafı çektirdi.