Bahtiyar Hüsem: Bulancak’a hizmet için talibim

Mehmet UZUN
 Gazetemizin Giresun temsilciliğini ziyaret eden Bulancak Belediyesi Başkan Aday  Adayı Bahtiyar Hüsem, 1997 yılından itibaren Giresun ve Bulancak sınırları içerisinde görev yaptığını son yedi yıldır da Bulancak Belediyesine Başkan yardımcılığı görevinde bulunduğunu ifade etti. Bahtiyar Hüsem 30 yıllık birikimini Bulancak’ın hizmetinde kullanmak üzere hizmete talip olduğunu, Bulancak belediyesi başkanlığına aday aday olduğunu belirtti. Bahtiyar Hüsem, Bulancak ilçesinin altyapı üst yapı ve sosyal ihtiyaçlarının farkında olduğunu da ifade etti. Aday gösterilip seçilmesi durumunda, “24 saat telefonum açık olacaktır, bana ulaşmak isteyen herkes mutlaka ulaşacaktır. Mazeret nedeniyle  o an telefonuna bakılamayan  kişiye mutlaka dönüş yapılacaktır” dedi. Bahtiyar Hüsem, sorunların ihtiyaçların genel olarak bilindiğini, yine de Bulancak’ın her mahallesini her sokağını, adım adım gezeceğini, sorunları, ihtiyaçlarını yerinde tespit edeceğini, talepleri yerinde alacağını, ziyaret edilmedik, kapısını çalınmadık, çayı çekilmedik, bir hanenin kalmayacağını çok iddialı bir şekilde ifade etti.
Hizmette adaletin esas olduğunu, görevi sırasında bugün olduğu gibi yarın da bu adalet ilkeleri doğrultusunda hizmette hiçbir Vatandaşı ayırt etmeyeceğini de belirtti. Bulancak Belediyesi Başkan aday adayı Bahtiyar Hüsem, seçilmesi durumunda, mevcut başkanın yaptığı hizmetlerin üzerine gözle görülebilir, hizmetler koyarak yola devam edeceğini ifade etti. Bahtiyar Hüsem şehri imar etmek kadar şehrin sosyal, manevi kalkınmasına da hizmet etmenin gerektiğine dikkat çekti . Bu anlamda  sosyal ihtiyaçların giderilmesi ve manevi kalkınmaya destek olarak, ihtiyaç olan binaların yapılacağını, mahallelere kütüphanelerin kurulacağını, vakıflara derneklere bu hizmeti yapan her kişi kurum ve kuruluşlara gerekli desteğin verileceğini ifade etti.
Bahtiyar Hüsem esnaf ziyaretlerinde halkımızın,”inşallah siz gelirsiniz, inşallah siz aday olursunuz “ şeklindeki gönülden iltifatlarıyla karşılaştığını , görev verilmesi durumunda da bu umutları boşa çıkarmayacağını , kendisine güvenen destek veren, destek vermeyi düşünen, vermeyen  tüm Bulancak halkına teşekkür ettiğini belirtti.