Bakanlardan şehit askerler için taziye mesajları

Bakanlar, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerler için başsağlığı mesajları paylaştı.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, hain saldırıda şehit olan Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, ailelerine, kahraman Türk ordusuna ve millete başsağlığı diledi.
Yerlikaya, “Şehitlerimizin makamları ali olsun. Aziz milletimiz müsterih olsun. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacak. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız. Mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek. Huzurumuza ve kardeşliğimize kasteden hainler hak ettiklerini görecekler.” ifadelerini kullandı.
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da şehit askerlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı askere acil şifa dileğinde bulunarak, “Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Aziz milletimizin başı sağ olsun.” mesajını paylaştı.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Başımız sağ olsun. Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde hain teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaralı askere acil şifa dileyerek, “Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü ile çıkan çatışma sonucu şehit olan askerlerimizin haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyorum. Şehitlerimizin mekanları cennet, makamları ali olsun inşallah. Aziz milletimizin başı sağ olsun.” paylaşımında bulundu.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da şehit askerlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diledi. Yaralı Mehmetçiğin bir an evvel sağlığına kavuşmasını temenni eden Göktaş, “Terörle mücadelemiz bu topraklardaki son terörist bertaraf edilinceye kadar kararlılıkla devam edecek. Başımız sağ olsun.” ifadelerine yer verdi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehit askerlere Allah’tan rahmet, millete başsağlığı dilediği mesajında, “Şehitlerimizin mekanı cennet olsun.” ifadesini kullandı.
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de mesajında, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan kahraman Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır dileklerini iletti. Tekin, yaralı askere de acil şifa diledi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise paylaşımında, şehit düşen kahraman Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, ailelerine ve millete başsağlığı ile sabır temennisinde bulundu. Özhaseki, mesajında “Rabb’im mekanlarını cennet eylesin. Yaralı Mehmetçiğimize de acil şifalar versin.” ifadelerini kullandı.
Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu, bir askerin yaralandığını bildirmişti.