Başkan Demirel’den vatandaşlara çağrı

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel farklı mahallelerden gelen vatandaşlara tesisleri gezdirerek bilgi verdi. Türk Tarih Müzesi, Engelsiz Yaşam Merkezi ile Devlet Bahçeli Tesisleri’ni vatandaşlarla birlikte ziyaret eden Demirel yaptığı konuşmada çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
SORGULAMAK GÖREV VE SORUMLULUĞUNUZDemirel, vatandaşlara yapılan çalışmaları takip etmeleri çağrısında bulunarak,  “Yaptığımız her tesiste, her hizmette Etimesgut’un kaynakları, işçisinin alın teri ve 614 bin Etimesgut’lunun hakkı vardır. Her Etimesgut’lu yapılanları ve yapılamayanları sorup sorgulama hakkına ve sorumluluğuna sahiptir. Lütfen bizi sorgulayınız. Bu başkan ne yapıyor, neleri yapmıyor diye sorunuz. Ben sizin makamınızı kullanıyorum, sizin kaynaklarınızı harcıyorum” dedi.
NELER YAPTIK?Etimesgut’a vatandaşların yaşam kalitesini yükselten onlarca tesis yaptıklarını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tek tek açıklamak çok zamanımızı alır sadece sayılarını vermek istiyorum. İlçemize, 15 kültür, sanat yaşam merkezi, 14 eğitim birimi, 10 spor tesisi, 6 yüzme havuzu, 5 kreş 12 kapalı Pazar, 6 kütüphane, 3 köy konağı, 5 emekli konağı, 2 hanımlar konağı, 2 meydan, 5 cami ve türbe, 17 sosyal destek projesi, 450 park, 4.7 milyon m² yeşil alan kazandırdık. İlçemizi tesis zengini bir belediyeye dönüştürdük. Yapımı devam eden tesislerimiz de var. 100. Yıl Cumhuriyet Kültür Merkezi, Cemevi, kreşimizi de yakında açıyoruz. Yeni başlayacağımız tesislerimizin de alt yapı çalışmalarını hazırlıyoruz. Tüm bu hizmetleri tesisleri borçlanmadan, kredi kullanmadan, faiz ödemeden kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz”.
Tesisleri gezen vatandaşlar Başkan Demirel’e teşekkürlerini ilettiler.