Batıkent Halkevi’nden yılsonu buluşması

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent Halkevi’nin geleneksel yılsonu yemeğinde halkevi üyeleriyle biraraya geldi. ProgramaCHP İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı.
Başkan Yaşar, “Halkevleri, halkın sorunlarını çözmek ve hak savunuculuğu yapmak amacıyla 91 yıl önce kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur. Halkevleri böyle değerli bir mirasın temsilcisi olarak halk adına mücadelesini sürdürmeye devam ediyor” dedi.
Halkevleri Cumhuriyetimizle yaşıttırCumhuriyet tarihine damgasını vuran Halkevlerinin Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olduğunu söyleyen Başkan Yaşar, Halkevleri’nin demokrasi, aydınlanma, hak mücadelesi, hukukun üstünlüğüne inananların örgütü olduğunu ifade etti.
Halkevleri’ni herkesin sustuğu dönemlerde yükselttiği demokrasi, hukuk, barış ve özgürlük mücadelesinden ötürü de tebrik eden Başkan Yaşar,Halktan korkan iktidarların halkevlerini kapattığını vurguladı.
Yaşar “Oysa halkevleri eşit eğitim istiyordu. Kültür ve sanatta güçlü bir ülke istiyordu. Üretimin artmasını, emeğin hakça bölüşülmesini istiyordu. Ülkede güçlü demokrasi, özgürlük ve yaşam hakkı istiyordu. Maalesef dünde bunlara karşı olanlar vardı bugünde var” diye konuştu.
Batıkent Halkevi’nden Başkan Yaşar’a teşekkürBatıkent Halkevi Şube Başkanı İlhan Cavit Gürkök de Yenimahalle Belediyesi’nin eşit yurttaş ilkesiyle yaptığı çalışmalarını takdire şayan bulduklarını ifade ederek, yıllardır halkevlerine verdiği destekleri için Başkan Yaşar’a teşekkür etti.