Eflatun’dan yeni fragman!

Yönetmen koltuğunda Cüneyt Karakuş’un oturduğu Eflâtun filminden yeni fragman geldi. Gölge oyunlarıyla büyüyen görme engelli Eflâtun’un bir adamın sesine âşık olmasıyla başlayan bir hikayeyinin konu edildiği filmin fragmanında dikkat çeken sahneler yer alıyor.
Yılın en romantik aşk filmi olmaya aday Eflâtun, hikayesinin yanı sıra İstanbul’un sokak ve mekanlarında da nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Objelerin hatırlatıcı gücüne de dikkat çeken filmin fragmanı, gerçek ile hayalin birleştiği noktada yaşam kuran Eflâtun karakterinin taşıdığı sarı bir şemsiye ile başlıyor. Görme yetisini kaybetmesinin ardından babasının öğrettiği ses ve gölge oyunları ile ekolokasyon yöntemini kullanarak hayata tutunan Eflâtun, filmin fragmanında da seslerin kendisi için önemine vurgu yapıyor.
KEREM BÜRSİN VE İREM HELVACIOĞLU’NDAN ÖZEL SAHNELER!Kerem Bürsin ve İrem Helvacıoğlu’nun hayat verdiği Oflaz ile Eflâtun’un arasındaki derin bağı gözler önüne seren önemli sahneler de yer alıyor. Kerem Bürsin ve İrem Helvacıoğlu’na Melisa Akman, Nazan Diper, Yıldız Kültür, Erman Okay, Haydar Köyel, Nagihan Gürkan, Semiha Bezek gibi oyuncuların eşlik ettiği film yönetmen Cüneyt Karakuş’un ilk uzun metrajlı filmi olma özelliğini de taşıyor.