Emekliye seyyanen zam verilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli ikramiyesini 3 bin liraya çıkarmıştı.
Emekli Ramazan ve Kurban Bayramı arasında toplam 6 bin lira emekli ikramiyesi alacak. Ancak bu hayat pahalılığında emekliye verilen para çok az.
Emeklilerin bayram ikramiyesi yüzde 50 artışla 3 bin lira olurken emekliler yine hüsrana uğramıştı.
Emeklilere yapılan bu artış emeklileri şok etti. Yaklaşık 16 milyon civarında ülkemizde emekli var. Emekliler seyyanen zam istiyor. En düşük emekli aylığı bugün 10 bin lira olmasına rağmen bu para hayat pahalılığı yüzünden yetmiyor.
Marketlerde iğneden ipliğe zam var. Emeklilerin alım gücü gittikçe düştü. Emekli ev kirasını dahi ödeyemiyor.
Milyonlarca emekli 4 bin lira seyyanen zam istiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekliye yüzde 49 zam yapmıştı. Ancak bu zam emekliyi memnun edemedi.
Milyonlarca emekli kök maaşının yükselmesini istiyor. Bugün ülkemizde emekli milletvekillerinin aldığı maaş dudak uçuklatıyor. 2024 yılı emekli yılı olmasına rağmen emekli bir türlü sevinemedi.
Şimdi 16 milyon emekli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyor. Bu hayat pahalılığında maaşların yükseltilmesini ve seyyanen zam istiyor. Bu günlerde emekli artık kahvehane köşelerine dahi gidemiyor.
Kahvhanelerde bir bardak çayın fiyatı 10 lira olması emekliyi çileden çıkardı. Emeklilerin hali içler acısı. Ülkemizde çocuklarından yardım isteyen emekliler var. Kirasını ödeyemeyen emekli sokağa atılıyor. Bazı belediyeler emekliye yardım etse de bu hayat pahalılığında emekliye yetmiyor. Milyonlarca emekli seyyanen zam istiyor.
AK Parti milletvekilleri de hayat pahalılığından yakınıyor ancak ses çıkartamıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklinin perişan olduğunu biliyor. İnşallah emekliye bir seyyanen zam verir. Yoksa emeklinin hali içler acısı.
Milyonlarca emeklinin umudu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. İnşallah emekli maaşları artar emekli vatandaşlar bu hayat pahalılığında sıkıntı çekmez.