“Erdal Beyi 1 Nisan’da sanat hayatına geri göndereceğiz”

Ankara Tüm Emlakçılar Odası’nın Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği seminere katılan Demirel, emlakçılarla bir araya geldi. Oda Başkanı Hakan Akçam, Demirel’e hizmet ve katkılarından dolayı plaket takdim etti.
Demirel burada yaptığı konuşmada belediyenin hizmet ve yatırımlarını anlatarak, yeni dönemle ilgili projelerini paylaştı. Hizmetlerin artarak devam edeceğini kaydeden Demirel, “Yeni dönemde Alkol ve Madde Bağımlılığı Merkezi, Buz Pisti, Alzeimer Konukevi, Süvari Kapalı Pazarı, Piyade Emekliler Konağı, Turkuaz Emekli Konağı ve Hanımlar Lokali, bilim merkezi, huzurevi inşa edeceğiz, park ve yeşil alanlarımızın sayısını artıracağız. İhtiyaç duyan mahallelerimize emekli konakları, kreşler yapacağız” dedi.
Demirel, yerel yönetimlerin şehrin kalkınmasındaki rolüne işaret ederek, belediye başkan adaylarını aday olduğu şehrin dününü bugününü, şehrinin istek ve ihtiyaçlarını bilmesi gerektiğini söyledi.
HERKES BİLDİĞİ İŞİ YAPMALIEtimesgut’un kültür ve sanat şehri yapmak için büyük mücadeleler verdiklerini ifade eden Demirel, sözlerini söyle sürdürdü: “Sanata, sanatçıya karşı değilim. Onun için sanatı, sanatçıyı seviyorum. Hele hele başarılı sanatçıyı çok saha seviyorum. O başarılı sanatçılar milletten, devletten yana sanat yapıyorsa, milletin değerleriyle çatışmayan, inançlarıyla çatışmayan sanat yapıyorsa işte onu daha çok seviyorum.  Erdal Bey de başarılı bir sanatçı. Onu da seviyorum. Ama ben de başarılı bir Belediye Başkanıyım. Her konuşmamda Erdal Bey’i sanatından dolayı tebrik ediyorum. Kutluyorum. Bunu da devam ettireceğim. Onun için Erdal Bey’in de iyi bir sanatçı olarak sanat dünyasına dönmesi için, sanatını orada icra etmesi için elimden geleni yapıyorum. Kim işini iyi yapıyorsa o alanda devam etmesi lazım. Kim işini güzel yapıyorsa o alanda devam etmesi lazım.  Biz de işimizi iyi yapıyoruz. Yani bu şehirde, bu şehirde gerçekten çok çalıştık. 24 saatimizi bu şehre veriyoruz. Gecemizi, gündüzümüzü bu şehre veriyoruz. Biz bu şehri seviyoruz. İnsanımızı seviyoruz. Ülkemizi seviyoruz. Sizleri de seviyoruz. Milletimizi bir edecek, beraber edecek her türlü çalışmanın da içerisindeyiz. Onun için 31 Mart’ta yapılacak seçimlerine sadece bir belediye başkanı seçilecek diye bakmayınız. Lütfen o seçimleri hayatınız için, aileniz için, çocuklarınız için, kendiniz için ne demek olduğunun farkına varınız. Bu şehrin dününde olmayanlar, bu şehrin bugünüyle alakası hiçbir görüş ve düşüncesi olmayanlar bu şehrin yarınlarıyla ilgili herhangi bir program, somut bir proje ortaya koyamazlar. Zaten Erdal Bey’in de somut bir projesi yok. Biz Erdal Bey’e de bir iyilik yapacağız. Sanatçı olarak girdiği gönüllerden siyasetçi olarak hızla uzaklaşıyor. İnşallah, o uzaklaşmayı durdurup O’nu sanat hayatına göndereceğiz”.