Etimesgut’a Hayvan ve Çiçek Hastanesi yapılıyor

Etimesgut Belediyesi ilçeye Hayvan Hastanesi ve Çiçek Hastanesi kazandırıyor. Ayaş yolu üzerinde Eryaman bölgesi ile Etimesgut merkez bölgelerinin ortasında yer alan hastaneler için çalışmalar başladı.
Türkiye’nin en kapsamlı hayvan hastanelerinden biri olacak hayvan hastanesi içerisinde röntgen-ultrason- endoskobi- ekg gibi tıbbi cihazlar yer alacak. 2 tam donanımlı ameliyathane, 4 muayenehanenin de hizmet vereceği hastanede kedi ve köpek bölümleri ayrı ayrı olarak planlandı.
ÇİÇEK HASTANESİEtimesgut Belediyesi hastane binasının bir bölümünü çiçek hastanesi olarak hizmete sunacak. Çiçek Hastanesi’nde ziraat mühendisleri ve alanında uzman personel görev yapacak. Vatandaşlar evinde çiçeğiyle ilgili sorun yaşadığında hastaneye getirebilecek. Çiçeklerin analizleri yapılarak tedaviye ihtiyaç duyan çiçeklere bakımları yapılacak, uygun tedavi uygulanacak.
EN İYİSİNİ YAPIYORUZEtimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, toplumun tüm kesimlerinin istek ve ihtiyaçlarına cevap veren hizmetler gerçekleştirdiklerini söyledi. Hastanelerin çağdaş Etimesgut’a yakışır bir şekilde tam donanımlı olacağına dikkat çeken Demirel, “Hem hayvan hastanesi hem de çiçek hastanesini yakında açıyoruz. Tam donanımlı hayvan barınağımız, veteriner kliniklerimiz, kedievlerimiz, kuşevlerimiz zaten vardı. Ama yeterli görmedik. Daha iyisi daha güzeli olsun istedik. Vatandaşlarımızdan da yoğun talep vardı. Hastanemiz yalnız Ankaramızın değil ülkemizin en kapsamlı en modern hayvan hastanesi olacak. Çiçek hastanesi de bu yönüyle bir ilk olacak. Evinde çiçek bakan vatandaşlarımıza danışmanlık desteği vereceğiz, çiçeklerinin bakım ve tedavilerine de katkı sunacağız. Konumu itibariyle de merkezi bir yerde olan hastanelerimizi gerekli çalışmaların ardından hemşehrilerimizn hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun”.