Fenerbahçelilere açık mektup

1947 – 1948 sezonu Fenerbahçe Kulübü için zirve gibi idi. İstanbul ligini 14 maçın 13’ünü kazanıp bir beraberlik ve sıfır yenilgi ile tamamlayarak şampiyon olmuştu. Attığı gol 49 (maç başına 3.5) yediği gol ise 14 idi. Dostluk Maçlarında Yunan AEK takımını 3-1 ve 6 – 0 yenmişti. Sezonun son maçı yeni Dolmabahçe stadında Queen’s Park Rangers ile oynanacaktı.
Ben, ilkokul 1. ve 2. Yıllarında okula gidememiş 1947 yılında Bebek İlkokulunda yüzeysel bir sınavda evde öğrendiklerim yeterli görülerek 3. Sınıftan başlamıştım, 1964 yılında Cambridge’de son noktayı koyduğum öğrenim hayatıma.
Yıl sonunda çok zorlanmış ama İYİ bir karne getirmiştim tam da Fenerbahçe – QPR maçından önce. 15 Mayıs 1948 günü ödül olarak, 8 yaşımda, Dolmabahçe stadında idim. Nihayet görecektim o efsanevi şampiyon on bir futbolcuyu. Maçı başladıkları gibi bitirirlerdi:
Cihat, Müjdat, Ahmet, Samim, Selahattin, Vedii, Küçük Fikret, Erol, Suphi, LEFTER, Halit.
İşte, o unutamadığım QPR maçından beri koyu bir Fenerbahçeliyim 76 yıldır. Bu sıfatımla sesleniyorum sizlere: Gelin, aramıza heykelini diktiğimiz Alex’i de alarak Ermeni DİYASPORASININ Soykırım yalanını ÇÜRÜTELİM.
Fenerbahçeliler; ATATÜRK’e saygılı, O’nun kurduğu Cumhuriyetin, başta laiklik olmak üzere tüm ilkelerine sımsıkı bağlı hep DOĞRU’nun peşinde koşmuş, HAK’kı aramışlardır. Bugün de sizlerden istediğim son derece yalın: Çirkin Soykırım iftirasına ilişkin DOĞRU’yu ortaya çıkararak Türkiye’den HAK ettiği özürün dilenmesini sağlanması.
Nedir iftira? “Türkler 1915 – 1916 yılarında 1.5 milyon Osmanlı Ermeni’sini öldürdü. Bu Soykırımdır.
Nedir DOĞRU olan? Öldürmedik. Bu cevap yeterli değil. Öldürmedi isen o Ermeniler HAYATTA olmalılar. Belgelemen gerekir.
TEKAR Vakfı olarak, 1918 yılında, 1 586 000 Osmanlı Ermeni’sinin; 2 ABD, 1 Çarlık Rusya’sı ve 1 Osmanlı arşiv belgesi, 1 Alman ve 4 Ermeni yayınına dayalı olarak HAYATTA olduğunu tespit ettik ve yayımladık. İki tanık da bulduk: İngiliz Lord Bryce’ın çok ünlü Mavi Kitabı ile Türk ve Türkiye düşmanı New Yorklu Avukat, ANCA’nın kurucusu, Kardaşyan.
Tüm bu belgeleri, 1 586 000 sayısını doğrulayan Lord Bryce ile Kardaşyan belgeleri dahil, inceletin. Doğru ve yeterli olduklarına karar verdikten sonra Portekizceye tercüme ettirin (biz İngilizce olarak vereceğiz) ve 27 Şubat 2024 tarihli ANAYURT yazım (“SEVGİLİ ALEX”) ile Alex’e gönderin.
Hayır ! O’nun bir arkadaşı binsin uçağa bizzat götürsün. Heykelinin 8 Marttan beri Yoğurtçu Parkında değil,
ATATÜRK’ün yanında olduğunu göstersin ve, “Biz seni Brezilya Parlamentosu’nun 2005 yılında aldığı yanlış kararı düzeltmek üzere Özel Temsilci seçtik. Gereğini yap.” Yapacağından yüzde yüz eminim….
220 milyon nüfuslu Brezilya kararının iptali yepyeni bir dönemi başlatacaktır.