Halkbank yoluna devam etmek istiyor

CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi grup aşaması, beş grupta bugün 10 karşılaşma ile sona erecek. Türkiye’yi bu elit turnuvada temsil eden takımlardan Halkbank, deplasmanda Portekiz’in Sport Lisboa e Benfica ekibi ile karşı karşıya gelecek.
Sports Hall Benfica Lisboa’nın ev sahipliği yapacağı mücadele bugün TSİ 22:00’de başlayacak. Müsabakanın hakemleri İtalya’dan Fabrice Collados ile Macaristan’dan László Adler. Karşılaşma başlama saatinden itibaren trtspor.com.tr adresinden izlenebilecek.
‘DAHA İLERİYİ HEDEFLİYORUZ’Halkbank’ın milli orta oyuncusu Mert Matic, karşılaşma ile ilgili yaptığı açıklamada, bu maçın ne anlama geldiğini bildiklerini, ona göre de oynayacaklarını söyledi.
Sezonun toplamda 26.maçına çıkacaklarını ve bunun fiziksel, mental bir yorgunluk oluşturduğunu dile getiren Milli Yıldız, “Birincil hedefimiz, bu önemli sınavı hatasız geçmek ve dördüncü galibiyete ulaşmak. Kendi maçımızı kazanıp diğer maçları bekleyeceğiz. Beş grubun puan tablosuna baktığımızda da iyi durumda olduğumuzu görüyoruz. Burası Avrupa’nın en iyi takımlarının yarıştığı bir mecra. Biz de iddialı ekiplerden biriyiz. Rakibimizi kendi sahasında da mağlup ederek yolumuza devam etmek istiyoruz” diye konuştu.