Halkbank’ta mutluluk havası

CEV Erkekler Şampiyonası C Grubu ilk maçında şampiyonanın favorisi Gas Sales Daiko Piancenza takımını, İtalya’da 3-1 mağlup eden Halk’ın Efeleri’nde mutluluk havası esiyor. Karşılaşmayı izleyen Milano Başkonsolosu Ender Demircan da takım sevincine ortak oldu.Müsabakanın en değerli oyuncusu (MVP) başkent ekibinden Earvin Ngapeth seçildi. Türkiye Ligi’nde 8’de 8 yaparak İtalya’ya gelen, güçlü rakibini 3-1’le geçerek Avrupa’da büyük sükse yapan başkentlilerde ABD’li pasör Micah Ma’a çok mutlu olduğunu ve bunu tarif edecek sözcükleri bulamadığını söyledi.
KOVAC: HERKESİ KUTLUYORUM
Halkbank’ın teknik patronu Slobodan Kovac oyuncularının iyi voleybol oynadıklarına vurgu yaparak, “Ne söyleyebilirim ki, gerçekten çok mutluyum. Çocuklar gerçekten iyi voleybol oynadı. Bu seviyede bir oyun oynayıp kendimizi görmemize ihtiyacımız vardı. Teknik ekibimi, oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok fantastik bir iş çıkardılar” ifadelerini kullandı.
Kaptan Nimir Abdelaziz maç sonrası yorumunda, “Ne söyleyebilirim. Muhteşem bir oyundu. Zor olacağını biliyorduk. Piacenza gerçekten çok iyi takım. İyi başladık. İkinci setten sonra oyun biraz onlara döndü. Dördüncü sette odaklandık ve aldık. Şampiyonlar ligindeki ilk adımı geçtik” diye konuştu.
Müsabaka sonunda MVP seçilen Earvin Ngapeth ise “Gerçekten çok mutluyum. İyi oyun çıkardık. Piacenza gibi bir takımla oynayıp kendimizi görmemize ihtiyacımız vardı. Ve emin olduk ki, bu seviyede iyiyiz. Her takımla başa baş oynayabiliriz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz ve muhteşem voleybolumuzu devam ettireceğiz” dedi.
Takımın önemli bir parçası Gordon Perrin de “Gerçekten iyi hissediyorum. Duygu seviyesi yüksek bir oyundu. Bilirsiniz ilk oyunda neler olacağını tahmin edemeyebilirsiniz. Yeni bir takım. Herkes muhteşem işler çıkardı. Çok mutluyuz” diyerek düşüncelerini aktardı.
Başkent ekibi grubundaki ikinci maçında Almanya’nın Berlin Recycling Volleys takımı ile 29 Kasım’da Ankara’da karşı karşıya gelecek.
G.S. Bluenergy Piacenza:
Halkbank Ankara:
Salon: Palabanca Piancenza
Hakemler: Sinisa Ovuka (Bosna Hersek), Vasileios Vasileiadis (Yunanistan)
G.S. Bluenergy Piacenza: Aties Smon, Antoine Birzard, Ricardo Souza Lucarelli, Edoardo Caneschi, Francesco Gironi, Yoandy Hidalgo Leal (Leonardo Scanferla Recine Francesco, Robert Andringa)
Halkbank Ankara: Mert Matic, Micah Ma’a, Earvin Ngapeth, Doğukan Ulu, Nimir Abdelaziz, Gordon Perrin (Volkan Döne, Aslan Ekşi, Mirza Lagumdzija, Deniz İvgen)
Setler: 19-25, 28-25, 25-19, 25-21
Süre: 1.49 (29, 24, 30, 26)
Şampiyonanın en iddialı takımını kendi sahasında mağlup ederek gruba iyi bir başlangıç yapan Filenin Efeleri ikinci maçında 29 Kasım’da Ankara’da Berlin takımını konuk edecek.