Halk’ın Efeleri sahne alıyor

FIVB Erkekler Dünya Kulüpler Şampiyonası, bugün yapılacak karşılaşmalarla başlayacak. Hindistan’ın Bengaluru kentinde düzenlenen şampiyonada ülkemizi temsil eden Halkbank, ilk maçında Japonya’nın Suntory Sunbirds takımı ile karşı karşıya gelecek.
Koramangla Indoor Stadium’da oynanacak müsabaka TSİ 14:30’da başlayacak. Mücadele TRT Spor Yıldız kanalından naklen ekranlara gelecek.
Günün ikinci müsabakası ise A Grubundaki evsahibi Ahmedabad Defenders ile Brezilya’dan Itambe Minas arasında.
B Grubundan Sada Cruzeiro (Brezliya) ve Sir Sicoma Perugia (İtalya) günü maç yapmadan geçirecek takımlar.
‘HER ŞEYE HAZIRIZ’Halkbank ANKARA’nın milli liberosu Volkan Döne, burada Türkiye ve Halkbank’ın temsil edecek olmanın büyük bir gurur olduğunun altını çizerek şu değerlendirmelerde bulundu:
“Avrupa, Güney Amerika ve Asya’nın en elit takımları burada kupa yarışına girecek. Biz de kupaya talip 6 takımdan biriyiz. Ülkemizi ve camiamızı en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapacağız. Rakiplerimizin gücünü biliyoruz ve sahadaki tüm zorlukları karşılamaya hazırız. Takım olarak kenetlendik, arkadaşlarıma güveniyorum.”
KAPTAN NİMİR: UMARIM BAŞARACAĞIZDünya Kulüpler Dünya Şampiyonası’nın basın toplantısı organizasyonun ev sahibi Bengaluru kentinde yapıldı.
CEV Başkanı ve FIVB Asbaşkanı Aleksandar Boricic, turnuvada yarışacak 6 takımın kaptanları ile yerel yetkililerinin katıldığı toplanda katılımcı takımların hedefleri ile Hindistan’da voleybolun gelişimi konuşuldu. Halkbank Takım Kaptanı Nimir Abdelaziz Hindistan’a başarı için geldiklerini belirterek unları söyledi: “Voleybol ailesi olarak buradayız. Her takımın ideali kupayı kaldırmak. Halkbank olarak biz de bu idealin peşindeyiz. Umarım başaracağız. Tüm takımlara iyi şans dileklerimi iletiyorum.”
Kaptan Nimir bir soru üzerine de Hindistan’ın çok büyük bir ülke olduğunu, kenti görmeye vakit bulamadıklarını belirterek, “Şimdilik sadece otel, antrenman ve tekrar otel dizilimini yapıyoruz. Umarım kenti görmeye zaman buluruz. Burada voleybolun gelişmesi hepimizi mutlu edecektir” diye konuştu.