Her şey hep beraber güzel olacak

Gençlerbirliği Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Genel Müdürlüğü Salonu’nda yapılan seçimli genel kurula katılan 503 delegenin 179’unun oyunu alan Osman Sungur, Gençlerbirliği’nin yeni başkanı oldu. Gençlerbirliği Kulüp Başkanlığı için, Osman Sungur, Serkan Aydın ve Murat Şamil Şen aday oldular. Genel  kurula istifa eden son başkan Niyazi Akdaş katılmadı.  Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı genel kurulda tansiyon da yüksekti. Gençlerbirliği’nde son yönetim kurulu, genel kurula katılan delegeler tarafından faaliyet ve denetim yönünden oyçokluğuyla kabul edildi. Yönetimin ibrası sonrası genel kurulunda sırasıyla başkan adayları  Osman Sungur, Serkan Aydın ve Murat Şamil Şen konuşmalarını yaptı ve oylamaya geçildi. Toplam 458 delegenin oy kullandığı oylama sonucunda Osman Sungur 179, Serkan Aydın 178 ve Murat Şamil Şen ise 99 delegenin oyunu aldı. Böylece Osman Sungur bir oy farkla Gençlerbirliği Kulüp Başkanı olarak seçildi. Bir oy fark olması nedeniyle genel kurulda oyların yeniden sayılması talep edildi ve oyların yeniden sayılması sonrası sonuç değişmedi.
Olağanüstü genel kurulda Gençlerbirliği başkanlığına seçilen Osman Sungur, kongre delegelerine hitaben teşekkür konuşması yaptı. Sungur,
“Öncelikle Serkan Aydın kardeşimi tebrik ediyorum. Bir oy farkı biraz enteresan oldu. Ama seçim böyle bir şey bir oy bir oydur. Gençlerbirliği yönetim kurulu üyeliği, Gençlerbirliği  Başkanlık makamı çok şerefli bir makamdır. Her Gençlerbirlikli bu makamda görev almayı arzu eder. Benim de çocukluğumdan beri tribününden geldiğim bu takıma bir gün başkan olmayı bana layık gördüğünüz için hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Aramızdan ayrılan şuan bizimle birlikte olamayan tüm eski başkanlarımız ve eski yöneticilerimiz ve çalışanlarımıza Allah rahmet eylesin diyorum ve kendilerini saygı ile anıyorum. Ayrıca bir teşekkür de Niyazi Akdaş başkanımıza. Gerçekten Niyazi Akdaş başkanımız bir süre önce yanımızda olmasaydı bugün çok daha kötü günlerimiz olurdu. Bakın bugün üç adayımız çıktı. Hepimiz bir bütçe yaptık. İnşallah Gençlerbirliği layık olduğu yere gelecektir hep birlikte. Bir teşekkürüm de Niyazi Akdaş başkanımızın istifası sonrası kulübü bugüne getiren yönetim kurulu arkadaşlarıma. Niyazi başkanımızın istifası sonrası yönetim kurulu üyeleri de istifa etmiş olsalardı bu kulüp kayyuma kadar giderdi. Bakın bugün bu kulüp genel kurula kadar geldi. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza kulübü yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Her şey hep beraber güzel olacak. Divanımız her zaman yanımızda. Biz de her zaman Divanımıza gerekli işbirliği ve saygımızı göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
Gençlerbirliği’nde seçimi kazanan Osman Sungur başkanlığındaki yeni yönetim kurulu kongrenin ardından topluca fotoğraf çektirdi.