Konukevi sakinlerinden Başkan Yaşar’a ziyaret

 Yenimahalle Belediyesi tarafından Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınları için 2014 yılında hizmete açılan Zübeyde Hanım Konukevi, ülkenin dört bir yanından tedavi olmak amacıyla Ankara’ya gelen vatandaşlardan yoğun talep görüyor.
İl dışından gelerek uzun süren tedavi sürecinde kalacak yer ihtiyacı olan hastaların ve refakatçilerin barınma sorununa duyarsız kalmayan Yenimahalle Belediyesi, Zübeyde Hanım Konukevi projesi ile bugüne kadar 300 binden fazla vatandaşa hizmet sundu. Verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirmek ve Belediye Başkanı Fethi Yaşar’la tanışmak isteyen konukevi sakinleri Başkan Yaşar’ı makamında ziyaret etti.
Zor gününde vatandaşın yanındayızZübeyde Hanım Konukevi’nin ilçe de yapılan en önemli hizmetlerden biri olduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “10 yıl önce hizmete açtığımız konukevi bizim için çok önemli. Kanser hastalığı uzun bir tedaviyi ve sancılı bir süreci içeriyor. Son yıllarda kanser hastalığı büyük artış gösteriyor. Ankara’nın tek Onkoloji Hastanesi’ni barındıran bölgemize ülkenin farklı noktalarından binlerce vatandaşımız geliyor.  Bu uzun ve zorlu tedavi sürecinde Yenimahalle Belediyesi olarak vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Yenimahalle’ye böylesine anlamlı ve faydalı bir projeyi kazandırmaktan gurur duyuyor, tedavi gören vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.
Kanser hastalarından Yaşar’a teşekkür10 yıldır kanser tedavisi gördüğünü ve tedavi için Ankara’ya her geldiğinde konukevinde ağırlandığını belirten bir hasta pansiyonda kalacak imkanı olmadığını söyleyerek Başkan Yaşar’a teşekkür etti.
Yaşar’ı yakından görmekten büyük memnuniyet duyduklarını anlatan konukevi sakinleri, tesis çalışanlarından gördükleri güler yüzlü muamele ve tesisin fiziki şartları için de Yaşar’a minnetlerini ifade etti.
Hasta ve hasta yakınlarının sıcak yuvasıÖzevler Mahallesi’ndeki 200 kişi kapasiteli Zübeyde Hanım Konukevi; 55 misafir odası, 3 öğün ücretsiz yemek servisinin yapıldığı yemekhane bölümü, TV odası, ütü, çamaşır yıkama ve kurutma odaları, rehberlik birimi, yönetim birimi, mescid ve otopark bölümlerini içerisinde barındırıyor.