LÖSEV Cumhuriyetin 100. yılını çoşkuyla kutladı

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Ankara merkezi başta olmak üzere 9 ayrı ilde eş zamanlı olarak coşkuyla kutladı. İçerisinde Lösemili Çocuklara parasız tedavi başta olmak üzere tüm branşlarda hizmet veren LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi; anaokul, ilk, orta ve lise seviyesinde kolej standartlarında eğitim veren LSV Okul’un bulunduğu Ankara, İncek yerleşkesindeki LÖSEV Kent’te bir dizi etkinlik düzenlendi. Sabah saatlerinde bine yakın LÖSEV gönüllüsü, iyileşen genci ve ailesinin katıldığı program LSV Eğitim Kurumları okul bandosu korteji ile başladı. Korteje İncek çevresindeki halk da alkışlar ile destek oldu. Kortej LSV Eğitim Kurumlarına ulaştıktan sonra burada LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün EZER Atatürk büstü önüne çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardında LÖSANTE Hastanesi konferans salonunda LSV Eğitim kurumları öğrencileri hazırladıkları oratoryo ile Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu izleyenlere yaşattı.
LÖSEMİ GENÇLER: CUMHURİYETİ BİZ YAŞATACAĞIZ!Cumhuriyet kortejinden sonra günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmalar ve cumhuriyet temalı şiirlerin sunulduğu program kapsamında yüzlerce katılımcı Cumhuriyetin kazanımlarını tekrar hatırlayıp coşkusunu doyasıya yaşadı. Bir dönemler koridorlarında lösemi ile mücadele ettikleri hastanenin bahçesinde ve konferans salonunda neşe ve umut ile gösterilerini yapan çocuklar duygu dolu anlar yaşattı.
LÖSEV 8 ŞEHİRDE DE BU COŞKUYU YAŞADIÖte yandan LÖSEV’in irtibat ofislerinin bulunduğu 8 şehirde de aynı coşku yaşandı. Bursa’dan Adana’ya Samsun’dan Antalya’ya her ildeki LÖSEV personelleri, gönüllüleri ve LÖSEV Aileleri cumhuriyet etkinliklerinde yer aldı. Aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi, özgürlük ve bağımsızlığın temsili Cumhuriyetimizin kuruluşu içten dileklerle kutlanarak Türkiye’nin dört bir yanındaki LÖSEV’liler YAŞASIN CUMHURİYET seslerini 25 yıldır olduğu gibi yine yükseltti.