Milliyetçi partiler ittifak yaparsa kazanırlar

Zafer Parti’si Ankara İl Başkanı Bilal Katar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile basın mensuplarıyla bir araya geldi. Katar, gündeme dair basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Servet Avcı olabileceğini ve görüşmelerin devam ettiğini ifade etti. Katar, “Ankara’da yaklaşık yüzde 45 -50 oranında bir milliyetçi oy var. Genel Başkanımız Ümit Özdağ, bu oyların konsolide edilmesi için İYİ Parti’ye bildiğiniz gibi teklifte bulundu. Fakat siyasi nezaket olarak dahi bir cevap gelmedi. Parti olarak Kars ve Iğdır dışında tüm ülkede aday çıkaracağız. Hatta ilçe teşkilatımızın olmadığı yerlerde de aday çıkaracağız. Amacımız oy potansiyelimizi görmek” dedi.
Türkiye’de gazetecilerin çok ciddi baskı gördüğünü belirten Katar, “10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle bir araya geldik. Medya üzerine bize ciddi bir ambargo var bu ambargoya rağmen buraya geldiğiniz için teşekkürler. Milliyetçi gazeteciler 104 gün boyunca tutuklu kaldı. Gazeteci arkadaşların basıl zor şartlarda çalıştığını biliyoruz. Bütün ambargolara rağmen burada olduğunuz için size teşekkür ediyorum. Cezaevinde gazeteci arkadaşları ziyaret ettik doğruları söyledikleri için tutuklandıklarını belirttiler.  Gazeteci doğruyu söylediği zaman tutuklanıyor” ifadelerini kullandı.
Yerel seçimlere dair de izleyecekleri politikalar hakkında bilgi veren Katar, “Yerel seçimlerde sığınmacı politikalarına göre tavır sergileyeceğiz. Sığınmacılara Ruhsat verilmemesini sağlamak istiyoruz. Bu konuda belediyelerimizle çalışmak istiyoruz. Uyuşturucu meselesine özel olarak eğiliyoruz. Atanamayan öğretmenlerin uyuşturucuya bulaşmış bu kişilere eğitim verilmesini istiyoruz. Böyle bir projemiz var” diye konuştu.
Zafer Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Servet Avcı olabileceğini ve kamuoyunda İYİ Parti ile adının anılmasının gerçeği yansıtmadığını belirten Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Bilal Katar, “Servet Bey ile bizzat bende görüşme gerçekleştirdim. Avcı, İYİ Parti ile görüşmediğini ve İYİ Parti’den aday olmasının da söz konusu olmadığını bana söyledi. Servet bey, aday olursam Zafer Partisinden aday olurum diye de ekledi. Milliyetçiler ittifak yaparsa Ankara’da seçim kazanabilirler. Milliyetçiler birleşir mi bilemiyorum ama Zafer Partisi yerel seçimlere tek başına girecek. Ankara’da 25 ilçede tek başımıza gireceğiz. Teşkilatımız olmayan yerde bile aday göstermeyi düşünüyoruz. Örneğin Ankara Nallıhan’da teşkilatımız yok ama aday göstereceğiz. Keza aynı şekilde Diyarbakır’da da durum böyle. Bize ait oylar var o oylara aday çıkararak sahip çıkacağız. Servet Avcı milliyetçi bir insan, belediyelerde çalışmış ve Ankara’da tanınan bir isim. Tabi yaptığınız propaganda da önemli. Bu kişilerle Zafer Partisi yerel seçimlerde bir baskı oranı oluşturabilir. Servet Avcı da olabilir ve başka bir milliyetçi aday da olabilir” dedi.
Özellikle genç seçmenin Zafer Partisine teveccüh ettiğini söyleyen Katar, “Gençlerin Zafer Partisine ilgi göstermesinin nedeni, internet üzerinden bizim doğruyu söylediğimizi görmeleridir. Bazı gençlerimiz 18 yaşının altında olduğu için oy kullanamıyor biz de kendilerine siz oy kullanamıyorsanız ailelerinizden Zafer Partisine en az bir oy kullandırın diyoruz. Bu şekilde onları da temsil etmiş olacağız. Gençlerin her konu da desteklenmesi gerekir. Zafer Partisi olarak bunu yapmaya çalışıyoruz. Anketlerde oy oranımız yüzde 6,5 civarında. Bu oy oranı yerel seçimlerde daha belli olacak. Türk seçmen sığınacak bir liman arıyor. İnsanların bize ilgisine baktığımızda oy oranımızın oldukça yüksek olduğunu görebiliriz.  Zafer Partisinin kemikleşmiş oy oranının olmadığı kesin. Ama biz var olan oy oranını genel seçimlere kadar kemikleşmesini istiyoruz. Bize ırkçı dediler, Yahudi dediler, SS dediler. Bunlar birbirine zıt şeyler. Her şey ilan edilmiş oluyoruz. İktidardan ve muhalefetten bize gelen eleştiriler ya da saldırılar bizim Zafer Partisi olarak doğru yerde olduğumuzu gösteriyor” söyleminde bulundu.