Öğrencilerden lösemili kardeşlerine umut desteği

LÖSEV- Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri başladı. Haftanın ilk günü, 2 Kasım’da Ankara’nın farklı ilçelerinden katılım sağlayan farklı yaş gruplarından ve okullardan yüzlerce öğrenci tedavisi LÖSANTE’de devam eden Lösemili kardeşleri için bir araya geldi. Yaklaşık bin öğrencinin katıldığı etkinlik, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini bildiren konuşmanın ardından LSV Eğitim Kurumları, İlkokul Öğrencileri jimnastik gösterisi ve modern dans gösterisi ile etkinliğe renk kattı. Farklı okulların katılım sağladığı resim-şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Şiir ve öykü yarışmasında Özel Güç Koleji’nden Azra Türkan birinci oldu. Jale Tezer Koleji’nden Osman Ilgaz Kaya ikinci, LSV Eğitim Kurumları’ndan Elif Ela Çakır üçüncü oldu. Resim yarışmasında ise Merkez Sınav Koleji Güneş Kılıçaslan birinci, Ayvalık Uğur Koleji Alev Almila Site ikinci, Özel Seviye Batıkent Koleji Ayşegül Çolak, Ela Burçin Aydoğan ise üçüncü oldu. Umudu ve dayanışmayı temsil eden LÖSEV turuncusu balonlar gökyüzüne salındı. Program boyunca duygu dolu anlar yaşandı. Geleceğin duyarlı bireylerine olan inancın bir kez daha pekiştiği anlamlı etkinlik kapanış ve teşekkür konuşması ile sona erdi.
GELECEĞİN DUYARLI BİREYLERİ : LÖSEV İNCİLERİTürkiye genelinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisedeki çocuk ve gençlerde sivil toplum ve sosyal sorumluluk bilincini geliştirme amacı güden LÖSEV İncileri projesi, geleceğin duyarlı bireylerinin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Iğdır’dan İzmir’e Sinop’tan Adana’ya tüm illerdeki okullardan gelen desteklerle Lösemi ile mücadele eden çocuklar umut doluyor. Öğrenciler Lösemili kardeşleri için turuncularla videolar çekiyor. Sizin yanınızdayız #BizKazanacağız mesajı veriyor. LÖSEV yetkilileri yaptıkları açıklamada ilkokullardan üniversiteler, kurumlardan bireylere kadar herkesi toplumsal farkındalık hareketine destek olmaya çağırıyor.
SİZ DE TURUNCU İLE DESTEK VERİN2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda “Ben de LÖSEV’in ve Lösemili Çocukların yanındayım, turuncumla farkındayım” diyorsanız turuncu renkli bir kıyafet ya da turuncu aksesuarlarınızla bireysel ya da kurumsal fotoğraf paylaşımlarınızı  sosyal medya hesaplarınızda #BizKazanacağızLÖSEV, @losev1998 etiketleyerek paylaşabilirsiniz.