Özaslan coşkulu kalabalık eşliğinde adaylığını açıkladı

Devlet Planlama Teşkilatı Uzmanı, Şehircilik ve Yerel Kalkınma Uzmanı, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, 2024 Yerel Seçimleri CHP Mamak Belediye Başkan Aday Adaylık başvurunu yaptı. CHP Mamak İlçe Başkanlığı’na başvuru yapan Özaslan’ı yoğun kalabalık karşıladı. Başvuru formunu dolduran Özaslan “Aday adaylığımız hayırlara vesile olur” dedi.
Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, CHP’nin Mamak Belediye Başkan adaylığı formunu doldurdu. Prosedürler tamamlandıktan sonra CHP Mamak İlçe Başkanı ile kameralar karşısına geçen ikili kısa bir açıklamada bulundu. Aday adaylığını açıklayan Özaslan, şunları kaydetti:
“Çok güzel bir şekilde bizi ağırlayan ilçe başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yanımızda geçmiş dönem ilçe başkanlığı yapmış, ilçe yönetiminde bulunmuş, belediye yönetimlerinde bulunmuş çok değerli partililerimiz var. Onlara da tekrar teşekkür ediyorum. Fakat Mamak ilçemizin çok farklı yerlerinden, köylerinden gelen vatandaşlarımız var her birisine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Atatürk cumhuriyet ve Başkent Ankara’yı ayrılmaz bir bütün olarak görüyordu. Ankara’mız Atatürk’ün şehri, cumhuriyetin şehridir. Aynı zamanda bunlar unutuldu ama Mamak’ta Atatürk’ün ilçesi, Cumhuriyetin ilçesidir. Biz Atatürk’ün ilçesi olduğunu, cumhuriyetin ilçesi olduğunu tekrar hatırlatacağız. 25 yıl sonra da CHP’nin bayrağını Mamak Belediyesine dikeceğiz. Omuzumda Atatürk’ün verdiği rozet var. CHP Kuva-i Milliyecilerin partisidir. Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyetini kuranların partisidir. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına girdiğimiz bu günlerde yeniden Atatürk’ün ilçesi Mamak diyeceğiz. İlçemizde çok değerli bir yönetim var. Çok başarılı bir ilçe başkanımız ve yönetim kurulumuz var. Yeni bir genel merkez yönetimimiz var. Genç bir yönetimimiz var. Adaylık başvurumuz hayırlı olsun.”  
CHP İlçe Başkanı Behçet Akdulum ise, toplamda ilçe belediye başkan aday adayı başvurusu 11 olduğunu ve belediye meclis üyeliği için ise 100’ün üzerine başvuru yapıldığını kaydetti. Akdulum,  “Çok yakın bir zamanda bir genel seçim geçirdik. Bu genel seçimde çok sıkıntılı bir süreç geçirdik. Türkiye’yi kazanacakken bir anda bazı şer odakları yüzünden seçimler kaybedildi fakat her zaman umut var. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü ile kendimizi motive ediyoruz; ‘Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır’ diyor. Biz hiçbir zaman umudumuzu kaybetmeyeceğiz” dedi.
CHP Mamak ilçe başkanlığı önünde bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen Özaslan, kendisini tanıttıktan sonra, “Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk’ün ve Milli Müdafaacıların kurduğu bir partidir. Mamak’ta 25 yıldır başkan çıkaramadık. Aday olmam durumunda 25 yıllık hasreti sona erdireceğiz. Mamaklı vatandaşlar hizmete kavuşacak” diye konuştu. Özaslan, konuşmasının ardından vatandaşlar ile fotoğraf çektirdi.