Özaslan gazetemizi ziyaret etti

CHP Mamak Belediye Başkan aday adayı Metin Özaslan, gazetemizi ziyaret etti. Mamak’ta yapmak istediklerini anlatan Özaslan, “Güneşin Mamak’tan yükseldiği gibi kalkınma ve gelişmenin de Mamak’tan yükselmesini sağlamayı hedefliyoruz. Yoksulluğu, işsizliği ve geri kalmışlığı bitirecek projelerimiz var” dedi.
Kısaca kendisini tanıtan Özaslan, “ODTÜ Sosyoloji bölümünde üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde Kentleşme ve Yerel Kalkınma alanında doktoramı yaptım. 28 yıl Devlet Planlama Teşkilatında (DPT) kentleşme ve yerel kalkınma alanında planlama uzmanı olarak görev yaptım. Ankara’yı gönülden seven birisiyim. 2009 yılından bu yan Atatürk’ün emriyle kurulan Ankara Kulübü Derneği’nin genel başkanlığını yürütüyorum. Ayrıca 2015 yılından bu yana Ankara Enstitüsü Vakfı’nın başkanlığını yürütmekteyim. Bilgi ve birikimimi şimdi doğduğum yer olan Mamak’ın kalkınması için kullanmak istiyorum. Birçok projemiz var. Mamak’ta doğup büyüdüğüm için de sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu sorunların çözümü de her şeyden önce bilgi ve birikimden sonrasında ise liyakatten geçiyor. Güneşin Mamak’tan yükseldiği gibi kalkınma ve gelişmenin de Mamak’tan yükselmesini sağlamayı hedefliyoruz. Yoksulluğu, işsizliği ve geri kalmışlığı bitirecek projelerimiz var” diye konuştu.
CHP Mamak Belediye Başkan aday adayı Metin Özaslan, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Peyman Alan’a ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Ferda Karababa’ya projelerini anlattı. Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Peyman Alan, “Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.