Özel’den Bahçeli’ye yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Bursa’daki aday tanıtım toplantısında konuştu.
Bursa’da işsizliğin ilerlediğini, yeşilin ve üretkenliğin korunamadığnı, kadınların çekinerek yaşadığını belirten Özgür Özel, CHP’nin Bursa adayı Mustafa Bozbey’in yönettiği Nilüfer’de sosyal yaşamı, “Nilüfer’in Bursa içinde bir kaşıkçı elması gibi nasıl parladığını biliyorum” diyerek övdü.
Bütün Bursa’nın CHP’yi hak ettiğini vurgulayan Özgür Özel, “Bursa’da bir zaferin arifesindeyiz. Anketlere bakıyorum, keyifleniyorum. Bursa bizi bekliyor” dedi.
“PEŞLERİNDEYİZ”Çorlu Tren Katliamı davasını takip eden Özel, duruşmayla ilgili “Bu sabah rapor alan bir hakim sayesinde duruşmayı seçimlerden sonraya ertelediler. Türkiye’de kimin haksız yere canı yandıysa, gözünden yaş aktıysa bunun hesabını sorana kadar peşlerindeyiz” ifadelerini kullandı.
SİNAN ATEŞ MESAJI: SAVCIYI TEHDİT ETTİLER2022 sonunda Ankara’da suikast ile öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’ten de bahseden Özel, “Sinan Ateş, Bursalı. Onun emaneti herkesindi. Bursa’nın da üzerine çöken o kirli ittifak Sinan Ateş davasının savıcısını da tehdit etti ve siyasilere uzanan dosyayı kapatmaya çalıştılar. Onun hesabını da sormak boynumuzun borcudur” diye konuştu.
BAHÇELİ’YE YANITÖzgür Özel, kendisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de yanıt verdi.
Özel, “Bilmen gereken bir şey var, ‘Atatürk öldü’ diyorsan Atatürk sen bu cumhuriyet düşmanlarına Atatürk’e husumet duyanlara, ‘Kurtuluş Savaşı yoktur’ diyenlere, ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenlere koltuk değneği olduğun gün Atatürk senin için öldü. Atatürk’ün adını anma sen” ifadelerini kullandı.
DEM PARTİ ÇIKIŞI: GÖSTERMELİK DÜŞMAN OLDUNUZDEM Parti ile ilişkileri hakkında kendilerine yönetilen suçlamalara da yanıt veren Özgür Özel, şunları söyledi:
“İşinize geldi çadır mahkemeleri kurdunuz, ahbap oldunuz, masa kurdunuz. Gün oldu birlikte halaya durdunuz, gün oldu göstermelik düşman oldunuz. CHP, Meclis’te bulunan her partiye aynı mesafededir. Şunu bilin ki CHP’nin herhangi bir üyesinin vatanseverliğine, cumhuriyetçiliğine, milliyetçiliğine laf edecek adamın alnını karışlarız.”