“Plastik Aşklar” a Yenimahallelilerden tam not

Yenimahalle Belediyesi, Tiyatro Festivali kapsamında usta oyuncu Oya Başar’ın başrolde oynadığı, “Plastik Aşklar” adlı tiyatro oyununu Yenimahallelitiyatroseverler ile buluşturdu.
Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen Ali CüneydKılcıoğlu’nun yazdığı, Orçun Ucal’ın yönettiği Oya Başar ve Ebru Kural’ın sahne aldığı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar’ında izlediği tek perdelik oyunda vatandaşları Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürü Kadir Onur Aylaile eşi, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım ve Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal da yalnız bırakmadı.
Kültüre ve sanata önem vermeyen toplumlar gerilemeye mahkumdur
Oyun öncesi vatandaşları selamlayan Başkan Yaşar, yaptığı konuşmada kültüre ve sanata önem vermeyen toplumların gerilemeye mahkum olduğunu vurguladı.
Yaşar, “Bir ülkenin gelişmişlik değeri sadece ekonomik değerleriyle ölçülmez, sanata ve kültüre verdikleri değerlerle de ölçülür. Ben göreve geldiğim günden bu yana sanatın ve sanatçının yanında olmaya, onların etkinliklerine destek olup onları ilçemizde ağırlayamaya gayret gösterdim. Yenimahalle Belediyesi olarak her yıl birbirinden değerli tiyatro oyunlarını sizlerle buluşturuyoruz. Tiyatro Festivalimiz Mart ayının ortalarına kadar devam edecek” dedi.
Yenimahalle’yi 1’inci sıraya taşımak için tekrar adayımYerel seçimlerde partisi tarafından tekrar aday gösterildiğini de sözlerine ekleyen Yaşar, “Bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerle Yenimahalle çağ atladı. Ama daha ilçemiz için hayallerim var.  Ben göreve geldiğimde TUİK rakamlarına göre 200’lere bile erişemeyen Yenimahalle, bugün 5’inci sırada. İlçemizi 1’inci sıraya taşımak için tekrar adayım” diye konuştu.
90 dakika sahnede kaldılarKonuşmanın ardından Oya Başar ve Ebru Kural muhteşem performansıyla 90 dakika boyunca sahnede kaldı. Günümüzün plastikleşen ilişkilerinin komik ve eğlenceli bir şekilde anlatıldığı oyun, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.
Yenimahalleliler usta oyuncuları dakikalarca ayakta alkışlarken, Başkan Yaşar da sanatçıları kutlayarak çiçek takdim etti.