RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuarı açıldı

Avrupa’nın ilk spor ve teknoloji fuarı olan “RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuarı” ATO Congresium’da açıldı. RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuarı söyleşileri, görsel şovları ve çeşitli etkinlikleri ile ilklere imza atacak. Açılışa Dazspor kurucusu ve yarış düzenleyicisi Victoria Blyth, RunCzech adına Carlo Capalbo ve elit koşucular katıldı. Ankara’nın ilk uluslararası yarı maratonu olan “RUNKARA Uluslararası Yarı Maratonuna sayılı günler kaldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılında Runkara Uluslararası Yarı Maratonu Anıtkabir’i de kapsayan bir rotada koşulacak.
ATO Congresium’da düzenlenen fuar açılışında konuşan Yarış Düzenleyicisi Victoria Blyth, “Heyecanımızı ve mutluluğumuzu paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. İki yıllık bir çalışmanın ürünü. Bu yolculuk kolay olmadı. Bu yarışı Ankaralılar Türkiye ile büyüyeceğiz. Bu yarışı Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye’nin kalbi Ankara’da gerçekleştirmek çok güzel. Yarışı Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün edebi istirahatinin olduğu yerde başlatmak çok anlamlı. Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti devletine, valiliğe, bakanlığa, emniyete ve sayamadığım bir ok kuruma teşekkür ediyorum” dedi.
RunCzech adına konuşan Carlo Capallo ise “Hepimizin hayatlarında km taşları vardır.  Bu sadece ankara için değil, tüm Türkiye için önemli bir etkinlik olacak. Dünyadaki en iyi koşucular bizimle olacak. Bu tarihi bir an. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.