Sarıtoprak gençlerle tecrübelerini paylaştı 

Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak, Ankara Bilim Üniversitesi Ankara Dersine konuk oldu.  Sarıtoprak, Ankara’nın önde gelen sanayici ve siyasetçileri ile yaşadığı anılarını öğrencilerle paylaştı.  
Türkiye’nin en büyük sanayicilerine de danışmanlık yaptığını söyleyen Sarıtoprak, “Hayatım boyunca ben başkalarının tecrübelerini dinleyerek tecrübe kazandım. Sizlere de başkalarının tecrübelerinden yararlanmanızı, okumanızı ve görmenizi tavsiye ederim. Vehbi Koç’un danışmanlığını yaptığım yıllarda bana ilk tavsiyesi her zaman tecrübeli insanlarla çalışmak gerektiği olmuştu. Tecrübeli insanlar konusunda kendi görüşlerimi de anlatmak istiyorum. Biz Türk milleti olarak; tecrübeli, birikimli, donanımlı yani benim ifademle ‘Kıdemli Vatandaşlarımız’a gereken değeri vermiyoruz. Yaş yetmiş iş bitmiş deriz geçer gideriz. Böylesi insanların tecrübelerinden yararlanmak lazım. Hayat hikayelerini dinlemek lazım. Çinliler böylesi tecrübeli insan öldüğünde bir kütüphane daha yandı derler. İranlılar ise alimin ölümü alemin ölümüdür derler” dedi.   
Öğrencilere Japonya’da yaşadığı hikayeleri de aktaran Sarıtoprak, “Gençler artık dünya küçük bir köy. Kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Artık rakipleriniz yanınızda oturanlar değil. Dünyadaki tüm yaşıtlarınız ile rekabet halindesiniz. Onun için kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Dil öğrenmeniz gerekiyor. Sadece İngilizce artık yeterli değil. Çince, Japonca da öğrenmelisiniz geleceğin yükselen güçleri bu ülkeler olacaktır. Japonya’da bir fabrika ziyaretinde bulunmuştuk. Mesaileri 6’da bitmesine rağmen bir saat de ‘Büyük Japonya’ için ücretsiz çalışıyorlardı. Şu anda teknolojide çok iyi noktadalar. Geleceğin güçlü ülkelerinden birisi de Japonlar olacaktır” ifadelerini kullandı. 
Etkinlik sonrası gazetemize kısa bir açıklama yapan Sarıtoprak, “Ankara Bilim Üniversitesi öğrencilerine tecrübelerimi paylaştım. Anılarımı anlattım. Bize üniversitenin kapılarını ve kalbini açan kadim dost Rektör Yavuz hocaya, sevgili Serkan Ağar evladımıza ve beni bu etkinlikte yalnız bırakmayan TÜSİAV üye ve yöneticilerine binlerce teşekkür ederim” dedi.