Sincan’da “otizm” farkındalık günü etkinliği

Sincan Otizm Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel farkındalık etkinliği düzenledi. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler öğretmenleriyle beraber şarkılar söyleyip, oyunlar oynadı. Özel çocukların yaptığı resimler ve eşyalar görücüye çıktı.
“Çocuklarımızın ve Ailelerinin Yüzünü Güldürmek En Önemlisi”Sincan Belediyesi tarafından yapılan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na devredilen merkezde, otizmli çocuklara çeşitli eğitimler veriliyor. Özel bireylerin günlük hayata dahil olmaları amaçlanıyor. Çocuklarla özel olarak ilgilenen Başkan Ercan, onlara satranç takımı hediye etti. Başkan Ercan “Şu ortamı görünce bu merkezi iyi ki yapmışız diye düşündüm. Burada ki eğitimcilerimizden, çalışanlarımızın faaliyetlerinden, ilgilerinden velilerimiz çok memnun ne güzel. Allah öğretmenlerimizin ayağına taş değdirmesin, yaptıkları iş mesleği yerine getirip para kazanma meselesi değil, bu çok manevi bir iş, bunun tarifi yok. Çocuklarımızın, annelerinin, babalarının yüzlerini güldürmek en önemlisi.” dedi. 
Sosyal Hayat Eşitliği“Önceliğimiz insan, önceliğimiz yaşam. Umuda ve birlikteliğe asla engel tanımıyoruz.” Diyerek özel gereksinimli bireylerin her daim yanında olduklarının altını çizen Başkan Ercan, bunun için özveriyle çalışmaya devam edeceklerini belirtti.