SPOR ve YUMRUK

Yirmi yıl kadar önceydi. FB Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşım Turan Şahin aracılığı ile Başkan Sayın Aziz Yıldırım’a bir mektup göndermiş, özetle şöyle bir öneride bulunmuştum:
“On yıl süre ile yabancı futbolcu transfer etmeyin. Tasarruf edeceğiniz para(lar) ile ortaokul seviyesinde SPORCU okulu(ları) açın. Gençlerimiz önce SPORCU olmayı öğrensinler sonra futbolcu.”
Aziz Bey’den şu mealde cevap gelmişti:
“Yapamayız. Yabancı transfer etmezsek Avrupa’da başarılı olamayız.”
Yapmadık ve kavgacı, “savaşan (!)”, para tutkulu futbolcularımız oldu.
Taraftarlar ölüm sinyalleri veren dev KURUKAFA pankartları asarak rakip takımın oyuncularını korkuttular ki, korksunlar da oynayamasınlar.
Ben Türk Futbolcuların önce SPORCU olarak yetişmelerini düşünmüştüm.
Nerden bilebilirdim ki, bir gün gelecek sporculuktan payını almamış başkanlarımız olacak…
ANKARAGÜCÜ GENÇLİK ve SPOR KULÜBÜ 31 AĞUSTOS 1910’da KURULMUŞTUR
Kulüp, Trendyol Süper Lig’deki Başkent Ankara’nın tek takımıdır. Son Rizespor maçında 90+6’da gol yemiş ve 2 puan kaybetmiştir.
Başkan, 2 puan kaybına çok sinirlenmiş ve yumruğunu sıkmıştır. Ardından, mutlaka yumruğu ile birilerine bir ders vermesi gerekiyorsa takımının savunma oyuncuları yerine hakemin yüzüne yönelmiştir. Çünkü sinirlerini kontrol edememiştir.
YÜZÜNCÜ YILIMIZIN SONUNA DOĞRU TÜRK FUTBOLUNUN GÖRÜNÜMÜ
Milyonlarım uçtu-gitti diye ağlaşan milli futbolcularımız. Uçup-giden milyonlar ABD dolarları, emeklilerin beklediği Türk Lirası değil !
En az 8 yabancı (takımın % 70’i) ile oynayan Türk futbol takımları.
Hakeme yumruk atan “Spor” kulübü bakanları.
Kaşıkçının kasap-katilinin yönettiği ülkede Galatasaray – Fenerbahçe süper kupa maçı
TBMM BAHÇESİNDE ŞİŞ KEBABI ZİYAFETİ ve UCUZ EKMEK KUYRUKLARI
ATATÜRK – İnönü – Bayar ve Demirel’li yıllarda ne Meclis bahçesinde kebap pişerdi ne de ucuz ekmek kuyruklarında üşüyen T.C. vatandaşları vardı. Her ikisini de 100. Yılda gördük.
Babam Arif Demirer, 1962 yılında Yassıada sonrasında Londra’da Türkeş’e, “Albayım, size şahsım adın KIZGIN değilim ama Türk Milleti adına KIRGINIM, çünkü 27 Mayıs’ta ülkeyi raydan çıkardınız bir daha kolay kolay o rayların üstüne oturtamayacağız.” demişti.
1962 yılında raylar vardı. Bugün artık yok. Olsalardı bu kısa yazıda yazılan olumsuzlukların hiçbiri yaşanmazdı NOKTA