Süper Kupa 2023

100. Yılın Süper Kupası (eski adıyla Cumhurbaşkanlığı Kupası) maçının yurtdışında oynanması kararı, bence, BİRİNCİ yanlıştı.
ATATÜRK’ün kurduğu Cumhuriyetin 100. Yıl Süper Kupasının ATATÜRK karşıtlığı bilinen Suudi Arabistan’da oynanması kararı, bence İKİNCİ yanlıştı.  
29 Aralık günü/gecesinde yaşanan olaylarla ilgili yanlışları ve sorumlularını FENERBAHÇE Başkanı Ali Koç, HABERTÜRK’te uzun uzun anlattı. İnternette erişilebiliyor.
29 Aralık gecesi Süper Kupası maçının oynanmamasının tek ya da en büyük sorumlusunun Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi olduğu anlaşılıyor. Kendisine iki sorum var:
BİR – Neden susuyorsunuz? (Ali Koç’un konuşmasının ardından konuşmanız gerekiyordu.)                                                          
İKİ – Neden istifa etmiyorsunuz? 
HÜRRİYET YAZARI A. SELVİ’NİN FENERBAHÇE BAŞKANI A. KOÇ’A 2 SORUSU:
BİR – “Atatürk’ün sporla ilgili çok güzel sözleri var; “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” gibi. “Spor, ahlaktır” diye kısa bir vecizesi var. “Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” sözü çok bilineni. Suudi Arabistan’da oynanacak olan maçta bula bula, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cülerin kullandığı, “Yurtta sulh cihanda sulh” sözü mü bulundu?”
Bu soruya ben karşı bir soru ile cevap vereyim: “FETÖ’cüler sık sık İstiklal Marşını söyleseler, başka bir İstiklal Marşı mı bulacağız, %  100 FETÖSÜZ?
NOT: ATATÜRK’ün Cumhuriyet Devrimlerini en doğru algılamış ve yazmış (“Gazi Mustafa Kemal Paşa Nezdinde Elçilik ”, 1934 ) olan ABD Büyükelçisi (1932 – 1933) C. Sherrill, “Yurtta Sulh – Cihanda Sulh” dünya ülkeleri için bir hedef olarak göstermiş ve bir “devrim” diyerek tanımlamıştır.   
İKİ – Çıkıp Türk milletine gerçekleri neden söylemiyorsunuz? Neden susuyorsunuz? Atatürk, milli marşımız ve Türk bayrağı gibi değerlerimizi istismar ederek birilerinin 28 Şubat benzeri bir havayı oluşturmasına hizmet mi ediyorsunuz? Siz bu organizasyonun neresindesiniz?
YORUM: Acaba A. Selvi Koç’un HABERTÜRK konuşmasını dinlemiş ve eğer dinledi ise dinlerken utancından mosmor olmuş mudur?
Ben sordum cevabı da ben vereyim: Kesinlikle HAYIR.   
BİR TESPİT DE A. SELVİ’NİN ESKİ GAZETESİ (1 Ocak 2024) YENİ ŞAFAK’tan:  “ALİ KOÇ HEP PROVOKASYON
PEŞİNDE:  FETÖ İLE PARALEL PROPAGANDA & GEZİ OLAYLARINDA… DİVAN OTELİ…”
Süper Kupa Olayı hakkında TFF Başkanının söyleyeceklerini merakla bekliyoruz.
100. YIL ENFLASYONU (TUİK) % 64.77
4 Ocak 2024 günü, yandaş gazetelerin hiçbirinde TUİK’in 1 gün önce açıkladığı % 64.77 yoktu.
Böyle bir konuda okuyucuya bili vermemek de Sovyetler Birliği’nde KGB’nin sık sık uyguladığı bir dezenformasyon yöntemiydi !