Tatilin en keyifli mekânı CSO Ada Ankara 

Başkent’in kültür ve sanat adası CSO Ada Ankara, ara tatildeki renkli programıyla minik sanatseverlerle buluşuyor. 
ÇOCUKLAR İÇİN RESİM ATÖLYESİ Wasilly Kandinsky’nin kim olduğunun anlatıldığı ve eserlerinin çıktılarla gösterildiği ‘Çocuklar İçin Resim Atölyesi’nde öğrencilerin bu bilgilerle kendi yaratıcılıklarını kullanarak resim yapması teşvik edilecek. Bu süreç çocukların duygusal ifade yeteneklerini güçlendirirken, el-göz koordinasyonlarının ve ince motor becerilerinin gelişmesine olanak tanıyacak. Atölye resim öğretmeni Elinur Erkumru rehberliğinde, 8-10 yaş grubu çocuklar ile 22 Ocak ve 29 Ocak tarihlerinde, 11-12 yaş grubu çocuklar ile 26 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde CSO Ada Ankara fuaye alanında saat 13:00’te gerçekleştirilecek. Etkinlik için 15 kişilik kontenjan mevcut. 
ÇOCUK EDEBİYATI ATÖLYESİ   ‘Çocuklar İçin Çocuk Edebiyatı Atölyesi’nde resimli çocuk kitaplarından hareketle okuma, yazma ve çizme çalışmaları yapılacak. Elif Mira önderliğinde gerçekleştirilecek atölyede 7-9 yaş arası çocuklar 22 Ocak’ta, 10-12 yaş arasındaki çocuklar 25 Ocak’ta, 8-10 yaş arasındaki çocuklar 29 Ocak’ta ve 10-12 yaş arası çocuklar 1 Şubat tarihinde fuaye alanında buluşacak. Çocuk edebiyatı eserlerindeki yazınsal ve çizgisel metinlerin incelenmesi ile başlayacak olan atölye çalışmasında, sözcük avı ile yazınsal metinler ve çizgisel çalışmalar oluşturulacak. Etkinlik için 15 kişilik kontenjan mevcut. 
ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA ATÖLYESİ CSO Ada Ankara’da ‘Çocuklar İçin Yaratıcı Drama Atölyesi’nde çocuklar iletişim becerilerini güçlendirerek, hayal güçlerini geliştirecek ve eğlenceli bir şekilde öğrenecekler. Yaratıcı Drama Eğitmeni Koray Budak yönetimindeki atölyeler 8-10 yaş grubu çocuklar ile 23 Ocak’ta, 11-12 yaş grubu çocuklar ile 30 Ocak’ta saat 13:00’te fuaye alanında gerçekleşecek. Etkinlik için 15 kişilik kontenjan mevcut. 
ORFF VE RİTİM ATÖLYESİ  ‘Orff ve Ritim Atölyesi’, çocuklara orff schulwerk eğitimi ile müziği deneyimleme ve bedenlerini bir enstrüman olarak kullanmayı sağlarken, orff aletleri, ritim çubuğu, marakas ve diğer enstrümanlarla koordineli olarak takım çalışması imkanı verecek.  5-7 yaş arası çocuklar için 23 ve 30 Ocak’ta, 8-10 yaş için 25 Ocak ve 1 Şubat’ta düzenlenecek atölyede müzik öğretmeni Serhat Er çocukların ritim, koordinasyon ve grup çalışması becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak. Etkinlik için 15 kişilik kontenjan mevcut.  
‘BİR TURNA HİKAYESİ’ Melodiler Eşliğinde Okuyarak Keşfediyorum ‘Bir Turna Hikayesi’ atölyesinde çocuklar, hikâye kahramanlarından Bilge’nin keşif dolu macerasında, zaman yolculuğu ve yeni dostluklarla dolu bir dünyaya adım atacaklar. Didem Yaran’ın hikâye  anlatımı ve Selma Tekin’in renkli melodileriyle müzik ve dans dolu bir hikâye dinleme ve kitap okuma deneyimi yaşayacaklar. 5-7 yaş  aralığındaki minik sanatseverler 24 Ocak saat 13:00’te, 8-10 yaş aralığındakiler ise 26 Ocak tarihinde saat 15:00’te CSO Ada Ankara  fuaye alanında buluşacaklar.  Etkinlik için 15 kişilik kontenjan mevcut.  
EBRU SANATI ATÖLYESİ CSO Ada Ankara fuaye alanında, somut olmayan kültürel miraslarımızdan olan Ebru, Duygu Orak rehberliğinde, ‘Renkleri ve Dokunuşları Suda Harmanlayan Sanat: Ebru Sanatı Atölyesi’ ile miniklerle buluşacak. CSO Ada Ankara’da 8-12 yaş grubu minik sanatseverler ile 24 ve 31 Ocak tarihlerinde saat 15:00’te gerçekleşecek etkinlik için 40 kişilik kontenjan mevcut. 
RENKLİ SESLER ÇOCUK OPERASI  ‘Renkli Sesler Çocuk Operası’, çocuklara farklı ses tonlarının bir zenginlik olduğunu öğretirken, eğlenceli karakterleri ve unutulmaz şarkılarıyla da keyifli anlar yaşatacak. Orkestra şefi ve besteci Arda Doğan’ın yönetimindeki, ‘Adel Çocuk Oda Operası Orkestrası’, Yiğithan Erdoğan (Sihirbaz Okyo), İbrahim Halil Türk (Kral Harmonyus), Hakan Cice (Heyma), Cannur İlan (Meyvi), Ayşegül Ercan (Kolara) ve Adel Kaan Doğan (Anlatıcı) ile 27 Ocak’ta CSO Ada Ankara Mavi Salonda sahnede olacak.  
BİR ZEBRA MÜZİKALİ – ÇOCUKLAR İÇİN  ‘Bir Zebra Müzikali’ minik sanatseverleri ‘Kharo Çölü’ne davet ediyor. Zebraların, dansın ve müziğin eşliğindeki bu macera, susuzluğa karşı mücadeleyi ve yeni doğan zebraların çitler ardındaki dünyayla kurdukları bağı anlatacak. 28 Ocak saat 15:00’te CSO Ada Ankara Mavi Salonda gerçekleşecek olan   ‘Bir Zebra Müzikali’nin oyuncu kadrosunda Burak Aydın, Tarkan Demirtaş, Elif Atalay, Nihal Arslan ve Mahmut Ugar yer alıyor. 
MELODİLER EŞLİĞİNDE OKUYARAK KEŞFEDİYORUM ‘YOL ARKADAŞIM KİKİ VE TOBİ’ Minik sanatseverler, CSO Ada Ankara’da Melodiler Eşliğinde Okuyarak Keşfediyorum ‘Yol Arkadaşım Kiki ve Tobi’ etkinliğinde buluşacak. Çocuklar hikâyenin kahramanlarından Bilge’nin keşif dolu macerasında, zaman yolculuğu ve yeni dostluklarla dolu bir dünyaya adım atacak. 31 Ocak saat 13:00’te 5-7 yaş aralığındaki, 2 Şubat saat 15:00’te 8-10 yaş aralığındaki hayal kurmayı seven minik sanatseverler, Didem Yaran’ın hikâye anlatımı ve Selma Tekin’in renkli melodileriyle müzik ve dans dolu bir hikaye dinleme ve kitap okuma deneyimine katılacaklar. Etkinlik için 15 kişilik kontenjan mevcut. 
ALİS HARİKALAR DİYARINDA  Alis’in, tavşanın ardından girdiği Harikalar Diyarında yaşadığı heyecan dolu serüven, müzik ve dansla buluşuyor. Umut Vardarlı’nın uyarlayıp yönettiği, oyuncu kadrosunda Aslı Bayyiğit, Batuhan Yıldız, Umutcan Ünal, Ezgi Görevin, Kadir Yıldırım, Erencan Aydoğan, Göktuğ Alemdar’ın yer aldığı ‘Alis Harikalar Diyarında Müzikli Danslı Çocuk Oyunu’ 31 Ocak’ta saat 19:00’da CSO Ada Ankara Mavi Salonda sahnelenecek. 
BABYJAZZ İLE HARİKALAR DİYARI ÇOCUK KONSERİ Geçtiğimiz yıl nisan ayında büyük ilgi gören ‘BabyJazz ile Harikalar Diyarı Çocuk Konseri’, CSO Ada Ankara Mavi Salonda seyircisiyle buluşacak. Bas gitarda Aydın Balpınar, saksafonda Çağdaş Engin, gitarda  Erkan Zeki Ar ve davulda Sidar Filiz eşliğinde minik sanatseverler,   popüler caz melodileri eşliğinde 3 Şubat günü saat 15:00’te  CSO Ada Ankara Mavi Salonda ‘Harikalar Diyarı’na yolculuk yapacaklar. Anlatıcı olarak sahnede Burcu Çıtlak yer alacak.  
ÇOCUKLAR İÇİN GELENEKSEL DOKUMA TEKNİKLERİNDEN KİLİM ATÖLYESİ Çocukların el becerisi, ölçü alma ve renk seçimi gibi yetkinliklerinin gelişimine fayda sağlayan Kilim Atölyesi, 4 Şubat günü fuaye alanında Bilgen Turan eşliğinde gerçekleşecek. Etkinlikte, 8-10 yaş grubu için ilk seans saat 13.00’te, 11-12 yaş grubu için ikinci seans saat 15.00’te başlayacak. Her seans için 20 kişilik kontenjan mevcut.