Tekvando ailesinden 100. yıl kutlaması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin ile minik tekvandocular Konya’da bir araya geldi. Ellerinde bayraklarla Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlayan tekvandocular, ‘100 sayısı ve sonsuzluk sembolü’ ile birlikte ayrıca ‘tekvando’ yazan koreografilere imza attı. Federasyon Başkanı Metin Şahin, 100. yıl mesajında ise şu ifadelere yer verdi, “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutladığımız bu özel günde sizleri selam ve saygı ile selamlıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize emaneti ülkemizin 100. yılını, geçmişe şükran, geleceğe umut duygularıyla ve büyük bir mutlulukla kutluyorum. Ülkemiz 100 yıllık tarihine büyük başarı hikayeleri sığdırdı. Biz de, bu süreçte Tekvando Federasyonu olarak ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeye gayret ettik. Bunda da başarılı olduk. Ay-yıldızlı bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandırdık ve İstiklal Marşımızı dinlettik.
Katıldığımız tüm olimpiyat oyunlarından madalya ile dönmeyi başardık, tüm yaş kategorilerinde Avrupa ve dünya şampiyonalarında kürsüden inmedik. Ülkemizin madalya deposu olduk. Tarihimizin en büyük başarısını ise Cumhuriyetimizin 100. yılında yaşamak nasip oldu. Kardeş ülkemiz Azerbaycan’da düzenlenen Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası’nda takım halinde dünya şampiyonluğuna ulaştık. Türkiye Yüzyılında, Tekvando Yüzyılının da ateşini yaktık. Birlik ve beraberliğimizle ülkemizi gururlandırmaya devam edeceğiz. Büyük bir sporcu ordusuna sahip Türk tekvandosu, ülkesine en iyi şekilde hizmet etmeye devam edecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve ülkemizin 100. yılı kutlu olsun.”
“HAZIRIZ!”Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı münasebetiyle, milli sporcular, teknik ekip ve başkan ortak bir mesaj yayınladı. Milli sporcularımız, Hatice Kübra İlgün, Hakan Reçber, Nafia Kuş, Merve Dinçel, Meryem Betül Çavdar, Mahmut Bozteke, Kübra Dağlı, Erkek Milli Takım Teknik Direktörü Servet Tazegül, Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin ve Federasyon Başkanı Metin Şahin’in birer cümle söyleyerek paylaştığı mesaj şu şekilde:“Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu özel günde, gençliğimizin ışığını gelecek nesillere taşıma kararlılığımızla buradayız. Birlik ve beraberliğin timsali olan Türk milletinin bizlere olan güveninin ve inancının farkındayız. Türkiye Yüzyılı başladı. Bundan önce olduğu gibi ülkemizin yeni yüz yılında da Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek için hazırız. Biz Hazırız! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Ülkemizin 100. yılı kutlu olsun!”