TSYD Ankara Kupası sahibini buluyor

Başkent derbisi için geri sayım başladı. Geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 56.’sı yapılacak olan Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD)  Ankara Kupası, UBK İnşaat sponsorluğunda organize ediliyor. Başkentin iki köklü kulübü MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği TSYD Ankara Kupası için mücadele edecek. Kupa mücadelesi Eryaman Stadı’nda yarın saat 16.00’da başlayacak.
Ankara Şubesi’nce geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl UBK İnşaat’ın sponsorluğunda 56.’sı organize edilen TSYD Ankara Kupası maçı öncesinde, MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği futbolcuları bir araya geldi.
TSYD Ankara Şubesi’nde gerçekleşen basın toplantısına TSYD Ankara Şubesi Başkanı Murat Tarhan, turnuvanın sponsoru UBK İnşaat yöneticisi Ahmet Memduh Karataş, MKE Ankaragücü takım kaptanlarından Atakan Çankaya ve Gençlerbirliği takım kaptanlarından Uğur Akdemir ile Ankara spor basını temsilcileri katıldı.
TARHAN’DAN BAŞKENTLİ FUTBOLSEVERLERE ÇAĞRITSYD Ankara Şubesi Başkanı Murat Tarhan, kupa mücadelesinin iki kez Eryaman Stadyumu’nun zemini nedeniyle ertelendiğini hatırlatarak, başkentli futbolseverleri Ankara derbisine beklediklerini belirtti. Tarhan, “Kupada bu sezon bir fark olacak. Maçın en değerli oyuncusunu seçeceğiz. Sonra kendisine de bir ödülümüz olacak. Maçın en değerli oyuncusunu da basın mensupları belirleyecek. Kupa mücadelesi TRT Spor’dan da canlı yayınlanacak. İki kulübün yöneticilerine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.
‘BU KUPAYA LAYIK BİR MÜCADELE ETMEK İSTİYORUZ’MKE Ankaragücü’nün kaptanlarından Atakan Çankaya, çok değerli bir kupada mücadele edeceklerine vurgu yaparak, “Ankara’nın köklü turnuvasında elimizden geldiğince bu kupaya layık bir mücadele etmek istiyoruz. Yıllardır oynadığımız ve mücadele ettiğimiz bir turnuva. Ortada bir kupa varsa her zaman almak istiyoruz. Basın mensupları bizim için değerli, onların isminin geçtiği kupada oynamak mutluluk verici. MKE Ankaragücü olarak Avrupa kupalarında yer almak istiyoruz ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
‘CUMHURİYETİN 100. YILINDA BU KUPADA OYNAMAKTAN GURURLUYUZ’Gençlerbirliği’nin tecrübeli kaptanlarından Uğur Akdemir ise 56. kez düzenlenecek kupada yer alacakları için mutlu olduklarını belirterek “Biz de kupaya talibiz. Çok özel ve 56 yıldır süren bir turnuva. Fair-play çerçevesinde güzel bir karşılaşma olmasını temenni ediyorum. Cumhuriyetin 100. yılında bu kupada oynamaktan gururluyuz. Tüm başkentlileri maça bekliyoruz. Bizim için de önemli bir sene. Hem Cumhuriyetin hem de kulübümüzün 100. yılı. Hedefimiz ligde şampiyonluk. İnşallah bunu gerçekleştiririz. İki güzide kulüp eskiden olduğu gibi yine umarım yine Süper Lig’de birlikte mücadele eder” ifadelerini kullandı.
UBK İnşaat CEO’su Ahmet Memduh Karataş da Türkiye’nin spor alanında köklü bir organizasyonu olan TSYD Ankara Şubesi Turnuvası’nın bir parçası olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtti.