“Türkiye’nin düzlüğe çıkmasının yolu kamu tedbirleri”

DEVA Partisi Milletvekili Burak Dalgın, Ticaret Kanununda yer alan fahiş fiyatı gündeme getirdi. Dalgın, ”Ülkemize bereketi fiyatları baskılayarak değil maliyetleri düşürerek, talimatlar yağdırarak değil hür teşebbüsü şevklendirerek, soğan depoları basarak değil bolluğun önünü açarak getirebiliriz” dedi.
DEVA Partisi Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, fahiş fiyatlara karşı hükümete seslendi. Sözlerine hükümetin genel davranışlarını eleştirilerle başlayan Dalgın, “Hükümetimizin birinci huyu: Hatalarının sorumluluğunu asla üstlenmiyor. Tam yetkiyi kullanıyor, ama asla sorumluluk üstlenmiyor. İyi şeyler olunca hükümetten, kötü şeyler olunca, muhakkak bir günah keçisi bulunuyor. Halbuki yaşadıklarımızın tek nedeni ekonomi yönetiminde yapılan fahiş hatalar” diye konuştu.
“KAMU HARCAMALARINA MAKAS!”“Artık israfa son verin, tasarruf tedbirlerini uygulayın.” diyerek konuşmasına son veren Dalgın,  “Tedbirlerin, takvimi ve sayısal hedefleri olacak. En tepeden başlayan bir kültür değişimi olacak. Gerçekten acıtacak bir tasarruf paketinden bahsediyorum. Kamu harcamalarına makas vurulmadan Türkiye düzelemez.” ifadelerini kullandı.