Türkiye’ye örnek olacak

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Elmas Esra Ceceli ile birlikte Karapürçek’te hizmete açılacak merkezde incelemelerde bulundu. Merkezdeki son hazırlıkları kontrol eden Başkan Balcı, açılışı özel gereksinimli bireyler ve aileleri tarafından sabırsızlıkla beklenen Engelsiz Yaşam Merkezi’nin tüm Türkiye’ye örnek olacağını söyledi.
“MODERN BİR DONANIMA SAHİP”Merkezin kapılarını açmasının ardından, hayatın engelli bireyler için çok daha kolaylaşacağını belirten Başkan Balcı, “İçerisinde oyun, uyku ve etkinlik odası, duygusal rahatlama bahçesi, fizyoterapi odası, kütüphane, sesli okuma odası, atölyeler, spor salonu, yemek salonu gibi daha birçok etkinlik alanını barındıran merkezimiz, engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek modern bir donanıma sahip olacak. Altındağ’da yaşayan engelli vatandaşlarımız ve onların aileleri için hayat inşallah daha da kolaylaşacak.” dedi.
“HEDEFİMİZ ENGELSİZ ALTINDAĞ”Altındağ’da göreve başladıkları ilk günden itibaren mesainin önemli bir bölümünü engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için kullandıklarının altını çizen Balcı, “Göreve gelir gelmez ilk yaptığımız proje, engelli çocuklarımız için Engelsiz Park yapmak oldu. Bunların yanında; akülü araç şarj istasyon merkezleri, kurduğumuz Engelsiz Destek Merkezimiz, ücretsiz E- KPSS kurslarımız ve Engelsiz Spor Merkezimiz gibi yatırımlarla her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olduk. Bizim hedefimiz bütün bunlarla engelsiz bir Altındağ inşa etmek…” ifadelerini kullandı.