Yaşar’dan öğretmenlere sürpriz ziyaret

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe’de Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelen Başkan Yaşar, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yaşar’a, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Kaletepe Mahalle Muhtarı İlhami Metin ve Okul Müdürü Seyit Duran eşlik etti. Okulu gezerek öğretmenlerle sohbet eden Yaşar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak istiyorsak çocuklarımızın eğitimine önem vermeliyiz. Eğitime destek vermek; geleceğe, barışa, sevgiye, üretime, adaletli bir ülkenin yapılaşmasına destek vermek demektir” dedi.
Sorgulayan ve üreten bir nesil yetiştirmelisiniz
Gelecek nesillerin donanımlı ve iyi yetişmesi öğretmenler sayesinde mümkün olacaktır diyen Yaşar, “Cumhuriyetimizin öngördüğü fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, geleceğin teminatı olan kuşaklar yetiştirme görevini başarıyla, itinayla ve özveriyle gerçekleştiren tüm eğitimcilerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Çocuklarımız sizlerin verdiği eğitimlerle ülkesine yararlı bireyler olacaktır. Hayalini kurduğumuz çağdaş ve geleceği aydınlık Türkiye bu sayede gerçekle
Devlet okullarına destek sürecek
Okul çıkışında öğretmen ve öğrencilerle günün anısına bol bol fotoğraf çektiren Başkan Yaşar, Belediye olarak bölgedeki okulların eksikliklerin tamamladıklarını kaydederek “Şehit Volkan Canöz Anadolu Lisesi’ne büyük ölçüde destek olduk, şimdi yine ihtiyaçları tespit ettik. İmkanlar ölçüsünde talepleriniz ivedilikle karşılanacak. Amacımız çocuklarımızın eşit şartlarda, temiz okullarda eğitim görmesidir” dedi.