Yeniden doğan güneş

Yazının tam başlığı şöyle: Sancılı yaşadığımız 100. yılımızın sonunda YENİDEN doğdu ve YENİDEN birleştirdi. İşte tahammül edemedikleri ATATÜRK. Her zaman birleştiren çimentomuz.
İyi ki TFF, FB – GS Süper Kupa Maçının Riyad’da oynanmasına karar vermiş.
İyi ki Küstah ve Katil Suudiler, “T – Şört ve Pankart” krizi başlattılar.
İyi ki Ali Koç oradaydı ve “ATATÜRK yoksa Türkiye de yok. Türkiye yoksa biz de yokuz.” diyerek krizi çözdü. Herkes evine döndü. Güneş YENİDEN doğdu. Türkiye şaha kalktı.     
ATATÜRK var. Var olduğu için de Türkiye var. Biz varız. NOKTA.
50 YIL ÖNCE SUUDİ KÜSTAHLIĞINA SES ÇIKARMAYAN BAŞBAKAN YARDIMCISI
1972 yılında Suudi Arabistan Ulaştırma Bakanlığı’nın Dammam liman şehri için 30 villa, altyapısı ve çay bardağına kadar tefrişatı dahil, ihalesini kazanmış, 15 Mart tarihinde sözleşme imzalamıştım. Süre 2 yıldı.
24 Nisan 1974 geçici kabul yapılacaktı. Bize hep yardımcı olmuş Filistinli bir taşeronumuz, birkaç önce uyarmıştı: “Sana bir oyun oynayarak geciktiğin için sözleşmeni iptal edecekler. Başbakan Yardımcınız şu anda Riyad’da. Otel odasında Kraldan randevu bekliyormuş. Git O’nu geçici kabule getir. Sözleşmeni sağlama alırsın.”
Derhal Riyad’a gitmiştim…
CHP – MSP koalisyonunun Başbakan Yardımcısı Erbakan’ı 1967 yılından beri tanıyordum. 28 Nisan günü, Dammam’a gidiş – dönüş dahil (uçak ile 45 dakika) Riyad’daki otel odasından yarım gün ayrılmış olacaktı. Tüm masrafları ben karşılayacaktım.
Ayrılmadı. Randevusu 20 dakika sürdü. Hayali sanayi projeleri için ortaklık teklifi kabul edilmedi. 20 dakika randevu bir haftaya yakın bir süre bekletilmişti.
29 Aralık 2023 günü, FB ve GS Başkanları T – Şört ve pankart taleri kabul edilmeyince “Vereceğiniz 100 milyon lira sizin olsun.” dediler 5 saatten fazla beklemediler.
1974’te ATATÜRK yoktu. 29 Aralık’ta güneş yeniden doğdu.
30.12. 2023’te Sinan Ateş cinayeti ile başlayan 100. Yıl Türkiye için zor bir yıl oldu:
6 Şubat’ta DEPREM; öncesi ve sonrası ile Mayıs Seçimleri; YOK olan 6’lı Masa; ekonomi yönetiminde değişiklik ile başlayan Merkez Bankası faiz artışları; % 60 – 70 arasına yerleşen TÜİK enflasyonu; İsveç’in NATO üyeliği ile ABD’nin F – 16 kartı ve % 49 artışla ilan edilen Asgari Ücret.
100. Yıl’ı, 50 Yıl kadar coşku ile kutlayamadığımız 2023 böyle sona ermek üzere iken Riyad’da YENİDEN doğdu güneş. “Spora siyaset karıştırmayacak idiysek, Süper Kupa için ne işimiz vardı Riyad’da?