Yenilikçi projeler için Değer

Çankaya Birlik Mahallesi Muhtar Adayı Murat Değer, neden aday olduğunu ve muhtarlık seçimlerini kazanması halinde yapacakları hizmetleri ve projelerini gazetemize anlattı. Murat Değer, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır” sözünden hareketle, Birlik Mahallesi’nin sorunlarını bilen bir ekip olduklarını ve yenilikçi projeleriyle hizmet sırasının kendilerinde olduğuna vurgu yaparak, “Ek iş değil tek iş. Muhtarlık görevlerinin tamamen yapılması için Birlik Mahallesi sakinlerinden destek bekliyorum” dedi.
Birlik Mahallesi Muhtar Adayı Murat Değer; Yılmaz Veziroğlu, Funda Baran, Çetin Orhan, Tülin Savaş, Zeliha Döngül, Arzu Bolat, İlknur Koçak ve Hayriye Baydemir’den oluşan ekibi ile projelerini gerçekleştirmek için Birlik Mahallesi sakinlerinden destek istedi.
Değer, muhtar seçilmesi halinde yapacaklarını şöyle anlattı; “ Mahalle Şenlikleri düzenleyeceğiz. Bu şenlikler kapsamında her yaştan vatandaşımızın katılabileceği çeşitli oyunlar, etkinlikler yer alacak. Hediyeler dağıtacağız. Tek yaşayan ve ihtiyaç sahibi büyüklerimizin her zaman yanında olacağız. Mahallemize herkesin ücretsiz yararlanabileceği; kına gecesi, nişan töreni, sünnet töreni, mezuniyet balosu, mevlit, kadınlar günü, yas evi  gibi birlik ve beraberliğimizi de pekiştiren bir araya geleceğimiz Mahalle Konağı yapılması için belediyemize gerekli girişimlerde bulunacağız. Gerekli girişimler yapılarak mahallemizdeki Pazar yerlerinin üzeri kapatılacak.  Mahallemizdeki iş yerleri ile görüşmeler sağlanıp eleman ihtiyaçlarının öncelikle mahallemizden karşılanmasına önem gösterilecek” diye konuştu.
Can dostlarımız da unutmayan Birlik Mahallesi Muhtar Adayı Murat Değer, “Sokaklarımızı paylaştığımız dostlarımıza düzenli bakım ve barınmaları için belirli yerler hazırlanması, besleme istasyonları kurulması için de çalışmalar yapacağız” dedi.
1984 yılında Diyarbakır’da doğan Murat Değer, evli ve 3 çocuk babası. Birlik Mahallesi’nde esnaflık da yapan Değer, 10 yıla yakın devlet müteahhitliği yaptı. Yaklaşık 20 yıldır Birlik Mahallesi’nde ikamet eden Değer, mahallenin sorunlarına vakıf  ve ihtiyaçlarını bilen bir mahalle sakini.