Yenimahalle Belediyesi’nin öğretmenleri yemekte buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediye bünyesinde istihdam edilen bine yakın öğretmeni 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla akşam yemeğinde ağırladı. Meydan AVM Lamode Düğün Salonu’ndaki etkinlikte öğretmenler çalınan müziklerle doyasıya eğlendi.
Başkan Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe Yenimahalle Belediyesi’nin destek eğitim merkezleri, spor merkezleri, YENİMEK kursları, yüzme havuzları, kreş ve gündüz bakımevlerinde eğitim hizmeti veren öğretmenlerin yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boran da katıldı.
Bine yakın öğretmenimize istihdam sağlıyoruz
Gecede öğretmenlere hitap eden Başkan Yaşar, “Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bugünlere gelmemize vesile olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Cumhuriyetin öğretmenleri Türkiye’yi bugüne getirdi. İslam ülkeleri içerisinde bugün farklı bir Türkiye varsa o öğretmenlerin eseri, Mustafa Kemal Atatürk’ün eseridir ” dedi.
Belediyelerin işinin yalnızca yol, kaldırım, altyapı, park yapmak olmadığının da altını çizen Başkan Yaşar “Belediyeler devletin ilk kapısıdır. Belediyeler vatandaşların doğumdan ölüme en yakın mesafede oldukları devlet kurumlarıdır.2009’da göreve geldiğimizde belediye hizmet binası dışında hiçbir şey devralmadık. Ama 15 yılda yaptıklarımız ortada. Yenimahalle’deki tüm okullarımızı özel okulların seviyesine çıkarabilmek için belediye olarak seferber olduk. Okul öncesi eğitim de bizim işimiz değil, öyle olmasına rağmen bugün ilçemize 13 adet kreş yaptık, 3 bine yakın öğrencimizi geleceğe hazırlıyoruz. Kütüphanemiz yoktu, bugün etüt merkezlerimiz ve kütüphanelerimiz var. Spor merkezlerimiz, havuzlarımız, spor akademimiz var. Belediye olarak bünyemizdeki bu merkezlerde bine yakın öğretmene istihdam sağlıyoruz. Eğitime destek vermek geleceğe, barışa sevgiye, üretime, adaletli bir ülkenin yapılaşmasına destek vermektir. Aydınlık bir Türkiye için emek veren tüm öğretmenlerimizin günü tekrar kutlu olsun” dedi.
Öğretmenlerimize minnet borçluyuzDİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan da “En kutsal meslek öğretmenlik. Her bir öğretmen ayrı bir değer ve hepsine minnet borçluyuz. Her şeyin başı eğitim ve sizler bunu yerine getiriyorsunuz. Türkiye’nin aydınlık yarınlarının mimarı olan öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Ben de bir öğretmen çocuğu olarak Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum” diye konuştu.
Gönüllerince eğlendilerÖğretmenlerin gönüllerince eğlendiği gecede, Yenimahalle Belediyesi Kent Orkestrası sanatçıları da birbirinden güzel şarkı ve türküleri öğretmenler için yorumladı.