Cumhuriyet Akademisi inşaatında sona gelindi

Yenimahalle Belediyesi’nin, geleceğin teminatı gençlere hediye ettiği “100. Yıl Cumhuriyet Akademisi” inşaatında sona gelindi.
Yakın zamanda açılması planlanan akademi, 18 bin 500 metrekare alanıyla tam bir eğitim kampüsü olarak Cumhuriyetin 100’üncü yılında bilimin ışığında yürüyen gençlere hizmet verecek.
Türkiye’de bir ilk
Cumhuriyet Akademisi’nin eğitim ve bilim kampüsü olarak faaliyet göstereceğini ve belediye olarak Türkiye’de bir ilke imza attıklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bu akademi gençlerimizin bilimsel eğitim alacağı bir okul. Burada normal derslerin yanında dijital eğitimler de verilecek.İçerisinde robot teknolojisi ve kodlama atölyeleri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik atölyeleri, etüt merkezleri, endüstriyel tasarım atölyesi, sanat tasarım atölyeleri, enerji ve çevre atölyeleri, meslek edindirme atölyeleri, dron pilotluğu atölyesi, kütüphane, dijital kütüphane, yabancı dil kusları, konferans ve toplantı salonları olacak. Akademinin bahçesi ise amfi tiyatro şeklinde faaliyet gösterecek” dedi.
Bilimsel projelere imza atacaklar
Kampüste, teknolojideki son gelişmelerin gençlere aktarılacağının da altını çizen Yaşar, “Ben hiçbir zaman eğitime yapılan yatırıma acımadım. Yenimahallelilerin yararına olacak her projeye evet dedim. Teknoloji çağındayız ve sürekli gelişen bir teknoloji var. Eğitimde de bu böyle. Akademi ile çocuklarımızın bilimsel projelere imza attıklarını göreceğiz. Onlar bizim için gurur kaynağı olacak işlere imza atacak. Biz bunun için gerekli şartları sağladık. Geriye kalan tek şey onların araştıran, sorgulayan bireyler olarak kendilerini geliştirmeleridir” diye konuştu.