Efeler Ligi başkent derbisi ile başlıyor

AXA Sigorta Efeler Ligi 18 Ekim Çarşamba günü yapılacak karşılaşmalarla başlayacak. Sezonun en ilk derbisinde şampiyon adayı iki Ankara takımı Halkbank’la, Ziraat Başkası karşı karşıya gelecek.
Başkent Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yapacağı müsabaka saat 17:30’da başlayacak ve TRT Spor Yıldız karalından naklen yayınlanacak.
MÜTHİŞ BİR LİG YAŞANACAKMüsabaka ve lig ile ilgili düşüncelerini açıklayan Halkbank Baş Antrenörü Slobodan Kovac müthiş bir sezon yaşanacağına inandığını söyledi. “Halkbank gibi bir takımdaysanız tüm kupaların doğal favorisi olursunuz” diyen Kovac, “İlk haftadaki rakibimiz son yılın şampiyonu ve her zaman zorlu bir rakip. Efeler Liginde inanılmaz bir sezon yaşanacağına inanıyorum, Çünkü dünyanın bir çok önde gelen yıldızı bu ligde yarışacak. İlk hafta maçı da ne kadar güçlü bir ligde mücadele yaşanacağını gösterecek. İyi başlamak, iyi oyun ve galibiyetle başlamak istiyoruz. Sahada bunun için elimizden geleni yapacağız. Tüm rakiplerimize sağlıklı bir sezon diliyoruz” diye konuştu.