Geleceğe en büyük yatırım ağaçlandırma

Etimesgut Belediyesi park ve orman çalışmalarına devam ediyor. Yıl içerisinde 100 bin metre kareyi aşkın yeşil alan kazandıran Etimesgut Belediyesi Şehit Osman Avcı Mahallesi’nde yer alan 20 bin metre karelik 100. Yıl Parkı’nı ağaçlandırdı.
550 yetişkin ağaç dikilerek hatıra ormanına dönüştürülen alana Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Etimesgut Mustafa Demiray, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Fuat Yıldırım, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve mahalle sakinleri birlikte ağaç diktiler.
Başkan Demirel ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Geleceğe en büyük yatırımlardan birinin ağaçlandırma çalışması olduğuna inanıyor, nerede boş bir alan görsem hemen yetişkin ağaç dikerek orayı yeşil alan dönüştürmek istiyorum. yıl önce diktiğimiz ağaçlandırma alanlarını, ormanlarımızı gezince ne kadar doğru ve yerinde bir hizmet olduğunu daha iyi anlıyoruz. İlçemizi bir buçuk milyona yakın ağaç ve bitki örtüsüyle donattık. Daha da çok ağaç dikeceğiz. İlçemizi Ankara’mızın ülkemizin en yeşil ilçesi yapacağız” şeklinde konuştu.
Demirel ağaç dikimi sonrasında park alanlarını gezdi, işçilerle birlikte çay içerek sohbet etti.