Menemen’de altyapıya dev yatırım 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Menemen’de yaşam kalitesini artıracak    yatırımları birer birer hayata geçiriyor. Ağustos ayında ilçede  75 kilometrelik içme suyu hattının yapımını başlatan İZSU, Menemen’in ekonomik ömrünü tamamlamış atık su altyapısı için de harekete geçti. 
115 milyon liralık yatırım bedeline sahip proje için imalatlar başladı. Çalışmalar kapsamında 24 kilometre atık su hattı ile 4 kilometre yağmur suyu ayrıştırma hattı ve ızgara imalatı yapılıyor. Bölgenin evsel atık sularının etkin bir şekilde atık su arıtma tesisine iletilmesini sağlayacak proje, yağmur suyu hattı  imalatıyla yoğun yağışların olduğu dönemlerde bölgede yaşanabilecek taşkın olaylarının da önüne geçecek. 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in 30 ilçesinde vatandaşlara güvenli yaşam alanları kurmak için altyapı yatırımlarını eksiksiz ve aralıksız yürüttüklerini ifade etti. Bu kapsamda Menemen’de İZSU eliyle gerçekleştirilecek yatırımların da kısa sürede 365 milyon lirayı aşması planlanıyor.